استاندار خراسان شمالي: اولويت سال 97 توجه به جوانان و بانوان است

بجنورد- ايرنا- استاندار خراسان شمالي در پيامي با تبريك آغاز بهار و نوروز1397گفت: اولويت اين سال، توجه بيش از پيش به جوانان، بانوان و اقوام و مذاهب و سالي با نشاط و اميد است.

به گزارش ايرنا به نقل از اداره كل روابط عمومي استانداري، متن پيام تبريك نوروزي محمد رضا صالحي به شرح ذيل است:
بسم الله الرحمن الرحيم
يا مقلب القلوب والابصار/ يا مدبر الليل و النهار/ يا محول الحول و الاحوال/ حول حالنا الي احسن الحال

بهار فصل زايش دوباره طبيعت و نوروز نماد احياي جان و جهان است. نياكان ما با الهام از حكمت تغيير فصول، از سده هاي طولاني پيش از اين، اعتدال بهاري را مبدأ سال جديد خورشيدي قرار دادند تا نسل هاي پي در پي از ايرانيان و ديگر ملت هاي متأثر از فرهنگ و تمدن ايران زمين، بهار را كه نماد سرسبزي و خرمي است، پاس بدارند و اعتدال را كه همسان خردورزي و دورانديشي است، همواره پيشه خود سازند.
از حضرت احديت و يگانه دگرگون كننده واقعي دل ها و ديده ها مي خواهم سال جديد براي همگان سرشار از بهروزي و فرخندگي باشد.

سالي كه گذشت، آكنده از شادكامي و موفقيت براي عموم ايرانيان، خاصه هم استاني هاي عزيز بود و البته حوادث ناگواري هم رخ داد.
سال 1396 سال انتخابات بود؛ ملت بزرگ ايران در 29 ارديبهشت ماه پاي صندوق هاي رأي رفتند تا از حق تعيين سرنوشت خود كه انقلاب و نظام جمهوري اسلامي به ارمغان آورده، بهره شايسته اي بگيرند.
دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري و پنجمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا و عشايري با شكوه تمام برگزار شد و آحاد ملت به واقع بار ديگر مردمسالاري ديني را در آستانه چهلمين سالروز تأسيس نظام جمهوري اسلامي جشن گرفتند و براي 4 سال خط مشي دولت و شوراهاي منتخب خود را تعيين كردند.

در سالي كه گذشت، حادثه غمبار زمين لرزه را نيز در بخش هايي از خراسان شمالي شاهد بوديم؛ هرچند با همت همگان و عزم مردم و مسئولان، آلام حادثه ديدگان تا حد امكان تسكين يافت و بازسازي واحدهاي تخريب شده به سرعت آغاز شد.
ماه هاست كه هيچ يك از زلزله زدگان استان بي سرپناه يا در چادر نيستند وتاكنون نيز حدود نيمي از 14هزار واحد تخريبي، تكميل شده است و بقيه هم در هفته ها و ماه هاي پيش رو به مالكان تحويل داده مي شود.

خراسان شمالي در سال 96 در عرصه اقتصادي موفقيت هاي زيادي به دست آورد.
با وجود محدوديت هاي اعتباري دولت، مردم عزيز ما در سالي كه سپري كرديم، بالاترين نرخ مشاركت و رشد اقتصادي در كشور را رقم زدند و با كاهش 5 درصدي نرخ بيكاري، در زمره 4 استان برتر در اين زمينه هم جاي گرفتيم.
با توجه به عزم دولت و ملت براي تكميل زيرساخت ها و اجراي برنامه هاي مدون در قالب اسناد توسعه و هدفگذاري هاي انجام شده، اميد مي رود سال 1397 سال جهش اقتصادي استان و آغازي باشد بر استمرار راهي كه به كاهش بيكاري به زير 5 درصد در1400، افزايش درآمد سرانه، ريشه كني فقر مطلق، ارتقاي شاخص هاي توسعه اي به بالاتر از ميانگين كشوري و در يك كلام، رشد و توسعه پايدار اين خطه مي انجامد.

در راستاي نيل به اهداف چشم انداز توسعه خراسان شمالي در افق 1404 خورشيدي كه جاي گرفتن در رديف 10 استان برتر كشور است، برنامه هاي گام به گام طراحي شده و قصد داريم با همدلي و همفكري و هم افزايي مردم و مسئولان و ديگر اركان حاكميتي، در سال 1400 كه سال پاياني دولت دوازدهم است، استان را در ميانه هاي جداول توسعه اي كشور ببينيم.

نيكوست در آغازين لحظه هاي سال جديد از خداوند بخشنده و ستارالعيوب بخواهيم دل هاي ما را همچون بهار باطراوت و بي كينه، بهاري كند تا بر بدي ها چشم بپوشيم و نكويي ها را دوچندان ببينيم.
سال 1397 با نام و ياد اميرالمومنين علي بن ابيطالب(ع) عجين شده و آغاز و پايانش با زادروز فرخنده آن حضرت همراه است.
آغاز سال نو كه با سالروز شهادت امام هادي(ع) همزمان شده را تبريك وتهنيت عرض مي نمايم. باشد كه آغاز و انجام همه امور ما حركت در مسيري باشد كه اين راهنمايان بشريت و الگوهاي هميشه تاريخ فراروي همگان قرار داده اند.

دولت تدبير و اميد به ويژه شخص دكتر روحاني رئيس جمهوري محترم تلاش دارد به كمك همگان شرايطي فراهم آورد تا سال 1397 براي ملت عزيز ايران سال توجه بيش از پيش به جوانان و بانوان و اقوام و مذاهب، سال شادابي و نشاط و اميد، سال زدودن كينه از دل ها، سال توحيد كلمه و كلمه توحيد، سال رونق اقتصادي و آغازي دوباره باشد براي دستيابي به اهداف سند چشم انداز و ساختن ايراني آباد، آزاد و سربلند.
ع/6042

سرخط اخبار استان‌ها