يك گروه مرتبط با داعش در الجزاير شناسايي و متلاشي شد

الجزيره-ايرنا- مقام هاي امنيتي استان «معسكر» الجزاير اعلام كردند طي روزهاي اخير يك گروه 11 نفره مرتبط با داعش به نام «گرگ هاي تنها» را شناسايي و متلاشي كردند.

به گزارش ايرنا، روزنامه الخبر الجزاير امروز سه شنبه در اين خصوص نوشت، يگان مبارزه با جرايم سايبري پليس الجزاير متوجه فعاليت مشكوك 11 نفر شد كه از طريق شبكه هاي اجتماعي مانند فيس بوك و مسنجر و ديگر وسايل ارتباطي با هم و سران گروه هاي تروريستي مانند داعش در عراق و سوريه در ارتباط بودند و پس از بررسي هاي دقيق مشخص شد آن ها از تروريست ها و فعاليت هايشان حمايت و براي آن تبليغ مي كنند.
يك منبع امنيتي الجزايري در اين خصوص گفت، اين افراد از طريق برخي شبكه هاي ارتباطي و پيام رسان كدگذاري شده كه رديابي آن دشوار است ،با عناصر تندرو و داعشي ها در خارج از الجزاير در ارتباط بودند .
منابع الجزايري اعلام كرده اند نيروهاي امنيتي 9 نفر از اين گروه را كه سن آن ها بين 25 تا 38 سال بود دستگير كردند و از آن ها چندين دستگاه تلفن همراه و ديگر وسايل ارتباطي پيشرفته كشف و ضبط كردند.
اين منابع افزودند، قاضي دادگاه معسكر پس از تحقيقات اوليه دستور بازداشت موقت اين افراد را به اتهام تاسيس يك گروه تروريستي براي ضربه زدن به امنيت و ثبات الجزاير و مشاركت در اعمال تروريستي و همچنين تمجيد از آن صادر كرد.
معسكر در 420 كيلومتري جنوب غرب الجزيره قرار دارد.
الجزاير در دهه نود قرن گذشته به مدت حدود 10 سال با مشكل حملات تروريستي مواجه بود كه طي آن حدود 200هزار نفر كشته شدند اما پس از آن با طرح ابتكاري «عبدالعزيز بوتفليقه »رئيس جمهوري اين كشور تحت عنوان «آشتي ملي» موفق شد بحران امنيتي را حل و فصل كند و با اين سياست شمار زيادي از فريب خوردگان به آغوش جامعه بازگشتند.
اكنون نيز برخي از عناصر مسلح باقيمانده از آن دوران در مناطق صعب العبور الجزاير حضور دارند و در جهت افكار خود تبليغ مي كنند اما ارتش و نيروهاي امنيتي الجزاير فرصت فعاليت آزادانه را از آن ها گرفته اند.
با قدرت گرفتن برخي گروه هاي تروريستي در عراق و سوريه، برخي از افراد كم اطلاع در كشورهاي مختلف و از جمله الجزاير فريفته تبليغات آن ها شده اند و به همين دليل گفته مي شود در كنار نبرد در ميدان هاي جنگ با اين گروه هاي تروريستي ، كشورها بايد در ميدان فرهنگي نيز با اينگونه افكار تندروانه مبارزه كنند..
خاورم **2041**

سرخط اخبار جهان