افزون بر 12 هزار مسافر نوروزی در مدارس استان یزد اسكان یافتند

یزد - ایرنا - مدیركل آموزش و پرورش یزد گفت: در سه روز گذشته 12 هزار و 412 نفر از مسافران نوروزی شامل سه هزار و 15 خانوار با مراجعه به ستاد نوروزی فرهنگیان در مدارس و مراكز رفاهی این اداره كل پذیرش و اسكان یافتند.

عباسعلی دانافر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مسافران نوروزی با مراجعه به 17 پایگاه اسكان فرهنگیان در 10شهرستان این استان اسكان یافتند.
وی ادامه داد: علاوه بر مراكز رفاهی و خانه های معلم ، سه هزار و 800 كلاس درس در 420 مدرسه برای اسكان مسافران و میهمانان نوروزی در نظر گرفته شد.
این مسوول تصریح كرد: هزار و 200 نفر از عوامل اجرایی در 17 پایگاه اسكان نسبت به راهنمایی مسافران و ارائه خدمات رفاهی و فرهنگی فعالیت دارند.
دانا فر یادآور شد: مدارس و مراكز رفاهی فرهنگیان تا 12 فروردین ماه 1397برای اسكان مسافران نوروزی آماده است.
همچنین جانشین رئیس ستاد اجرایی خدمات سفرهای نوروزی استان یزد،یكشنبه هفته جاری به ایرنا گفته بود كه این استان از لحاظ تاریخی، طبیعی، گردشگری، صنایع دستی و سوغات جاذبه‌های قابل توجهی دارد، ضروری است، در ایام نوروز این ظرفیت ها بیشتر به مسافران و گردشگران معرفی شود.
محسن صادقیان افزود: ارائه خدمات مناسب به گردشگران، مسافران و تنوع بخشی به خدمات در دستور كار 10كمیته اجرایی است، و با ارایه خدمات می توان شرایط ماندگاری بیشتر مسافران را در استان فراهم كرد.
وی تصریح كرد: علاوه بر 66 باب هتل و خانه های بوم گردی كه برای اسكان گردشگران در نظر گرفته شد، سه هزار و 800 كلاس مدارس برای مسافران تجهیز و آماده سازی شد.
صادقیان با بیان اینكه ظرفیت پذیرش واحدهای اقامتی استان پنجهزار نفر هر شب است، یادآورشد: این عدد باید تا سال 1404 به 10 هزار برسد .
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد با بیان اینكه راهنمایان نوروزی در تعطیلات به مسافران خدمات رسانی می كنند، اضافه كرد: 100 هزار ویژه نامه ، نشریه و بروشور تبلیغاتی آماده توزیع میان مسافران است.
صادقیان یادآورشد: همچنین 18 پایگاه امداد و نجات نوروزی فعال است كه به مسافران و گردشگران خدمات رسانی می كند .
وی پیش بینی كرد كه نوروز 97، 1.6میلیون نفر از بناهای تاریخی و فرهنگی استان یزد بازدید كنند.
استان یزد با یك میلیون و 138 هزار نفر جمعیت و افزون بر 6 هزار اثر تاریخی و فرهنگی در مجاورت استان های فارس و اصفهان به عنوان مثلث طلایی گردشگری ایران قرار دارد و مقصد اول گردشگران خارجی و اروپایی است.
تكیه امیر چخماق، باغ دولت آباد، زندان اسكندر، نارین قلعه میبد، زیارتگاه چك چك اردكان و آتشكده زرتشتیان، خانه های خشت و گلی و بادگیرها از جمله آثاری هستند كه همه ساله مورد بازدید مسافران و گردشگران نوروزی در یزد قرار می گیرد.
در تعطیلات نوروزی سال 1396، 52 هزار خانوار در مدارس استان یزد اسكان داده شدند.
استان یزد در مسیر مسافران استان های فارس، كرمان، بوشهر، سیستان و بلوچستان، و كهگیلویه و بویر احمد به تهران مركز كشور قرار دارد.
7536/ 2047/

سرخط اخبار استان‌ها