بیش از ١٩٧ میلیون تراكنش در سامانه شاپرك در روز 28 اسفند انجام شد

تهران - ایرنا - در بازدید سرزده رئیس كل بانك مركزی از بخش های مختلف و سایت شركت خدمات انفورماتیك بانك مركزی اعلام شد: بیش از ١٦٨ میلیون تراكنش در سامانه شتاب و بیش از ١٩٧ میلیون تراكنش در سامانه شاپرك در روز 28 اسفند ماه انجام شد.

به گزارش ایرنا روابط عمومی بانك مركزی روز سه شنبه اعلام كرد: ولی الله سیف در بازدید روز 28 اسفندماه سال جاری در جریان اقدامات حوزه های مختلف در بخش اعتبارات اسنادی ارزی و تسویه معاملات ارزی قرار گرفت.
همچنین رئیس كل بانك مركزی در این روز با حضور در سایت شركت خدمات انفورماتیك كه كلیه سامانه های حاكمیتی شامل شتاب، شاپرك، چكاوك، ساتنا، پایا و همچنین سامانه های بانك های ملی و صادرات ایران بازدید كرد.
این بازدید در روزی انجام شد كه بالاترین و بیشترین حجم ترافیك در بانكداری الكترونیك كشور رقم خورد و تمام ركوردها در این روز شكسته شد. به گفته نجفی مدیرعامل شركت خدمات انفورماتیك، در روز ٢٨ اسفند، بیش از ١٦٨ میلیون تراكنش در سامانه شتاب و بیش از ١٩٧ میلیون تراكنش در سامانه شاپرك با سطح پایداری بالاتر از ٩٩ درصد پردازش شده كه ركورد محسوب می شود و كم نظیر است.
در بازدید سیف از بخش های مختلف بانك مركزی احمد عراقچی معاون ارزی، محمود احمدی دبیر كل، حسین یعقوبی معاون امور بین الملل بانك مركزی، رییس شورای پول و اعتبار را همراهی كردند.
اقتصام**1108** 1823

سرخط اخبار اقتصاد