دولت به دنبال تقويت مرزها براي بهره مندي هرچه بيشتر مرزنشينان است

قصرشيرين- ايرنا- معاون رييس جمهوري و رييس سازمان امور اداري و استخدامي كشور گفت: دولت با جديت تمام به دنبال تقويت مرزها براي بهره مندي و استفاده بيشتر مرزنشينان از اين فرصت است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، جمشيد انصاري روز سه شنبه در جلسه شوراي اداري گيلانغرب با تجليل از ايثار مردم اين شهرستان در دوران هشت سال دفاع مقدس ابراز اميدواري كرد؛ دولت بتواند به جبران استقامت مردمان اين ديار، قدم هاي بيشتر و بهتري را براي رفاه آن ها بردارد.
وي اظهار كرد: در سال هاي گذشته كارهاي خوبي هم صورت گرفته اما نداشتن برنامه ريزي مناسب و اولويت گذاري ها باعث شده تا امروز عدم توازن را در استان كرمانشاه نسبت به استان هاي ديگر شاهد باشيم و نمونه آن آمار بالاي بيكاري در كرمانشاه است.
معاون رييس جمهوري گفت: با توجه به پتانسيل مناسب استان كرمانشاه در حوزه كشاورزي درصدديم تا سهم بيشتري را از منابع آب در حدي كه بتوانيم امكان افزايش سطح زيركشت استان كرمانشاه را شاهد باشيم از طريق وزارت نيرو اختصاص دهيم.
انصاري با اشاره به ذخاير معادن قير طبيعي گيلانغرب و صنايع منطقه گفت: براي جذب سرمايه گذار بايد برنامه مناسب تدوين و امكان ظرفيت سنجي بيشتري از نظر فرآوري اين معادن تعريف شود تا اشتغال بيشتري ايجاد و به رفع معضل بيكاري كمك شود.
رييس سازمان امور اداري و استخدامي كشور گفت: موضوع امكان برخورداري كاركنان دستگاه هاي اداري از حق مرزي نيز مورد بررسي و پيگيري قرار مي گيرد تا درصورت استحقاق قانوني اين خواسته محقق شود.
انصاري اظهار داشت: دولت نگاه ويژه اي به فعال كردن اقتصاد مناطق روستايي دارد و اختصاص تسهيلات مناسب براي اين مهم فرصت ارزشمندي براي رفع مشكل اشتغال روستايي و معيشت خانواده ها است.
وي تاكيد كرد: دستگاه هاي اجرايي مرتبط با موضوع اشتغال روستايي بايد سعي كنند برنامه متناسب با ظرفيت هاي منطقه را تعريف كنند.
وي سهم شهرستان گيلانغرب را در بخش تسهيلات روستايي وعشايري 120 ميليارد ريال ذكر كرد.
جمشيد انصاري معاون رييس جمهوري و رييس سازمان امور اداري و استخدامي كشور در بدو ورود به گيلانغرب با حضور در مزار شهدا با اهداي گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهيدان شهرستان اداي احترام كرد.
وي هدف از سفر خود را بررسي آخرين وضعيت روند بازسازي مناطق زلزله زده و همچنين مسائل ومشكلات شهرستان و خانواده هاي زلزله زده به نمايندگي از طرف دولت اعلام كرد.
معاون رييس جمهوري گفت: پس از بازديد و جمع بندي لازم موارد احصاء و عصر امروز در جلسه هيات دولت به منظور تصميم گيري مطرح خواهد شد.
انصاري هم اكنون عازم روستاي شنقال خالدي و مناطق زلزله زده شهرستان گيلانغرب شد.
گيلانغرب در غرب كرمانشاه بيش از 72 هزار تن جمعيت و 15 كيلومتر مرز با عراق دارد.
3012/7398/8066

سرخط اخبار استان‌ها