فعالیت های حفاظتی از زمین های كشاورزی استان  اردبیل درایام تعطیلات بیشتر می شود

اردبیل- ایرنا- مدیر امور اراضی سازمان جهاد كشاورزی استان اردبیل گفت : با توجه برخی سودجوی ها ، فعالیت های حفاظتی ماموران این مدیریت برای نظارت و حفاظت از زمین های كشاورزی در ایام تعطیلات بیشتر می شود.

یاور میرزایی روز سه شنبه افزود: با توجه به اینكه تغییر كاربری غیر مجاز اراضی زراعی و باغ ها جرم تلقی می شود ودر قانون برای افراد خاطی مجازات های سنگینی در نظر گرفته شده است، لازم است شهروندان استان پیش از اقدام به هرگونه تغییر كاربری اراضی زراعی و باغی ، مجوزهای لازم و قانونی اخذ كنند.
وی بیان كرد: بدیهی است در غیر این صورت با استناد به قانون حفظ كاربری اراضی اقدام به قلع و قمع طرح های احداثی بدون مجوز شده و در ایام تعطیلات نیز نظارت های بر امور بیشتر خواهد شد.
وی اضافه كرد: گروه های طرح حفاظت از اراضی كشاورزی استان اردبیل درطول سال بی وقفه فعالیت دارند و در ایام تعطیلات نوروزی با 10 اكیپ سه نفره در تمامی شهرستان ها به صورت آماده باش فعال خواهند بود.
او اضافه كرد: سامانه ارتباطات مردمی 131 از ایام پایانی اسفند ماه سال جاری تا اتمام تعطیلات نوروز بطور شبانه روزی آماده دریافت گزارشات مردمی می باشد.
استان اردبیل دارای 225 هزار هكتار اراضی آبی ، 515 هزار هكتار اراضی دیم و 38 هزار هكتار اراضی باغی است كه سالانه بیش 4.5 میلیون تن انواع محصولات زراعی ، باغی و دامی را تولید می كند.
6016/6018

سرخط اخبار استان‌ها