۲۸ اسفند ۱۳۹۶،‏ ۱۰:۵۷
کد خبر: 82866727
۰ نفر
رونق بازار ساحلي آستارا در آستانه نوروز

آستارا - ايرنا - بازار ساحلي آستارا در آستانه عيد نوروز با حضور گردشگران و شهروندان، رونقي دوباره گرفت و خون تازه اي در رگ هاي خشكيده آن جاري شد.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ايرنا اين روزها بيشتر مشتريان حاضر در بازار ساحلي به خريد كفش و لباس نو اقدام مي كنند و بازاريان آستارا بعد از چندين ماه، ايام شلوغي را تجربه مي كنند؛ خيابان هاي منتهي به بازار ساحلي آستارا با گره ترافيكي نيمه سنگيني مواجه است و علاوه بر شهروندان، خريداراني از شهرستان هاي اردبيل، تبريز و تالش نيز در بازار حضور دارند.
مردم در ورودي بازار ساحلي از عرضه ماهي سفيد، سير، گردو و سبزي محلي استقبالي چشمگير كردند و حال و هواي عيد در تمام نقاط بازار ديده مي شود.
محسن علايي از بازاريان آستارا گفت: پوشاك، لوازم خانگي و ملزومات عمومي سفر در ايام نوروز، مهمترين كالاهاي مورد علاقه مسافران و گردشگران آستاراست.
وي افزود: تنوع اجناس عرضه شده در بازار ساحلي و قيمت مناسب و پايين كالاها به خصوص البسه در اين بازار، زمينه رغبت حضور گردشگران را در آستارا فراهم كرده است.
وحيد نعماني از ديگر بازاريان جوان آستارا نيز گفت: اين بازار همه ساله در اواخر تابستان و اواخر سال، رونق مضاعفي مي گيرد ولي اين رونق هيچگاه به افزايش قيمت منجر نشده زيرا وجود مغازه ها و واحدهاي متعدد موجب شده كه رقابت بين فروشندگان شدت گرفته و قيمت ها كنترل شود.
وي خاطرنشان كرد: از مسئولان انتظار داريم به تغيير بافت سنتي بازار اقدام كنند زيرا به عنوان مثال در حوادث احتمالي نظير آتش سوزي، هيچ گونه محل ورود و خروجي براي خودروهاي آتش نشاني در اين بازار تعريف نشده است.
توحيد ضاربيان مشتري يكي از واحدهاي عرضه كننده لباس در بازار ساحلي آستارا نيز اظهار كرد: قيمت پوشاك در بازار ساحلي نسبت به ديگر اقلام مناسب است و چندين سال است لباس هاي عيد را از اين بازار تهيه مي كنم.
عارف باباشپور رئيس اتاق اصناف آستارا نيز بيان كرد: 10 بازرس اتاق اصناف و صنعت، معدن و تجارت به صورت مداوم به كنترل قيمت و هرگونه تخلف مربوط به اصناف رسيدگي مي كنند و تاكنون گزارش جدي از فروش با قيمت هاي نامتعارف ثبت نشده است.
وي با بيان اينكه طرح نظارتي نوروز 97 تا 31 فروردين ماه سال آينده ادامه خواهد يافت، بيان كرد: در اين طرح بر عرضه پوشاك، كيف و كفش، آجيل، خوار و بار، شيريني، گوشت قرمز، مرغ و ميوه و بر شركت هاي مسافربري، حمل و نقل درون شهري و برون شهري، اماكن تفريحي و فرهنگي، واحدهاي اقامتي، غذاخوري ها، تعميرگاه و تعويض روغني ها، انبار و سردخانه و نمايشگاه عرضه مستقيم كالا بازرسي مي شود.
باباشپور تاكيد كرد: شهروندان و مسافران در صورت مشاهده گرانفروشي، درج نشدن قيمت، صادر نشدن فاكتور و كم فروشي، مراتب را با تلفن 124 به اداره صنعت، معدن و تجارت يا با شماره 01344819767 به واحد بازرسي اتاق اصناف آستارا اطلاع دهند.
شهرستان آستارا با 91هزار نفر جمعيت در 200 كيلومتري غرب مركز استان گيلان واقع شده و با حدود پنج هزار واحد تجاري كه اغلب در بازارچه ساحلي آن متمركز است، به عنوان يكي از 20 شهر گردشگرپذير كشور شناخته مي شود.
7105 / 7124 / 2007