۲۷ اسفند ۱۳۹۶،‏ ۱۵:۴۰
کد خبر: 82866141
۰ نفر
19 تن میگو از آستارا به روسیه صادر شد

آستارا - ایرنا - رئیس شبكه دامپزشكی آستارا از صادرات 19 تن میگو به ارزش 332 هزار دلار، طی روز جاری از این شهرستان به روسیه خبر داد.

بهرام پورضرب روز یكشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: این محموله تولید شده در بندرعباس با نظارت مستقیم شبكه دامپزشكی آستارا و رعایت ضوابط و شرایط قرنطینه گمرك صادر شد.
وی با اشاره به اینكه پیش از این در سال جاری 500 كیلوگرم میگو از آستارا به روسیه صادر شده بود، افزود: خلیج فارس از مناطق مستعد تولید میگوست و تولید آن در ایران، مورد توجه بازارهای جهانی قرار گرفته است.
وی اضافه كرد: امسال 771 تن پنیر خامه‌ای، 144 تن ماهی قزل‌آلا و 163 تن شیر خشك از آستارا به كشورهای خارجی صادر شده است.
بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و اداره كل گمرك این شهرستان، از گمركات فعال كشور است.

** آغاز اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی در آستارا
مدیر شبكه بهداشت و درمان آستارا از آغاز اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی تا 15 فروردین ماه با هدف تامین سلامت شهروندان و گردشگران در این شهرستان خبر داد.
شهرام حسین نژادی روز یكشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: مراكز تهیه و توزیع مواد غذایی، غذاخوری ها و مهمانسراهای بین راهی در این طرح مورد بازرسی و نظارت 9 بازرس واحد بهداشت محیط قرار می گیرند و توجه مردم به تاریخ تولید و انقضاء مواد غذایی در حین خرید ضروری است.
وی بیان كرد: 9 داروخانه و سه مركز فوریت های پزشكی 115 در گردنه حیران و شهرهای لوندویل و آستارا با 21 نیروی انسانی فعال است و 500 كیلوگرم مواد غذایی فاسد از یك دستگاه خودروی نیسان در حال حمل به شهرستان تالش در ایست بازرسی قلعه محور آستارا-اردبیل كشف و راننده آن به محاكم قضایی معرفی شد.
حسن نژادی یادآور شد: شهروندان و مسافران در صورت مشاهده تخلف بهداشتی در حین خرید مواد عذایی، مراتب را با شماره تلفن 01344813033 شبكه بهداشت و درمان آستارا به بازرسان واحد بهداشت محیط اطلاع دهند.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و با میزبانی چند میلیون مسافر در سال و تردد بیش از 800 هزار گردشگر داخلی و خارجی از مرز آن، جزو 20 شهر گردشگرپذیر كشور است.
7105 / 7124 /6030