185ميليارد ريال براي ساماندهي پايانه مرزي آستارا اختصاص يافت

آستارا - ايرنا - مدير پايانه مرزي آستارا از اختصاص 185 ميليارد ريال اعتبار براي توسعه و ساماندهي بخش هاي بار و مسافري آن خبر داد.

جلال ديانسايي روز يكشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا گفت: اين اعتبار از سوي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي به دنبال شبانه روزي شدن گمرك آستارا اختصاص يافته است.
وي افزود: با اين اعتبار به ساماندهي محوطه، سالن مسافري پايانه، مرمت و بهسازي پل مرزي ايران و جمهوري آذربايجان، تكميل محوطه پايانه بار و اجراي شبكه فاضلاب پايانه بار در سال آينده اقدام خواهد شد.
وي اظهار كرد: امسال 137 ميليارد ريال اعتبار براي تجهيز سيستم گذرنامه، بازسازي محل هاي ورود و خروج پايانه مسافري و تكميل بخشي از محوطه و سيستم انشعابات پايانه بار آستارا هزينه شده است.
ديانسايي ادامه داد: محوطه پايانه بار آستارا به دليل تردد كاميون هاي داخلي و خارجي، وضعيت نامناسب دارد و بهسازي آن از دغدغه هاي اصلي رانندگان حمل و نقل است و در سال 97 اجرا خواهد شد.
او با بيان اينكه در آستانه عيد نوروز تردد مسافران داخلي و خارجي از مرز آستارا افزايش يافته است، تصريح كرد: نيروهاي مستقر در پايانه مرزي آستارا به صورت شبانه روز آماده ارائه خدمات به مسافران هستند.
در سال گذشته 28 هزار و 394 دستگاه كاميون براي ورود بار و 36 هزار و 785 دستگاه كاميون براي خروج بار از مرز زميني آستارا تردد كرده اند.
بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در شمال غربي استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد و مرز اين شهرستان، سومين مرز پرتردد كشور است و ساليانه نزديك به 800 هزار مسافر داخلي و خارجي از آن تردد مي كنند.
7105 / 7124 /6030