فرماندار: رسانه ها فرصت هاي سرمايه گذاري آستارا را معرفي كنند

آستارا - ايرنا - فرماندار آستارا از خبرنگاران و فعالان رسانه اي اين شهرستان خواست، فرصت ها و ظرفيت هاي سرمايه گذاري آن را براي جذب فعالان اقتصادي و كارآفرينان موفق معرفي كنند.

به گزارش خبرنگار ايرنا يونس رنجكش روز يكشنبه در نشست خبري در فرمانداري آستارا گفت: مغفول ماندن بسياري از فرصت هاي توسعه و سرمايه گذاري اين شهرستان نظير راه آهن بين المللي آستارا-آستارا و بارانداز آن مصلحت نيست و رسانه ها بايد در اين راستا همت مضاعف داشته باشند.
وي افزود: خوشبختانه رسانه ها با درك مسئوليت حرفه اي خود، كمك هاي بسياري در يك سال گذشته در برقراري ارتباط دستگاه هاي اجرايي و حاكميتي با مردم داشته اند و دولت، برنامه ريزي هاي خوبي در مسير توسعه زيرساخت ها و عمران آستارا داشته و راه آهن بين المللي آستارا-آستارا و سد لاستيكي از جمله آنهاست.
وي اظهار كرد: برگزاري همايش ملي فرصت ها و محدوديت هاي سرمايه گذاري، توسعه مشاركت هاي مدني، تشكيل سازمان هاي مردم نهاد، حضور مكرر مسئولان كشوري و استاني و پيگيري تكميل طرح مسكن مهر اين شهرستان از كارهاي مهم فرمانداري طي يك سال گذشته است.
رنجكش بر همگرايي مردم و مسئولان براي توسعه و رفع مشكلات آستارا تاكيد كرد و مطالبه گري و رعايت حقوق شهروندي در جامعه را ضروري دانست و انتشار بيش از يك هزار و چهارصد عنوان خبر با محوريت فرمانداري آستارا در يكسال گذشته در نشريات مكتوب استاني و كشوري را گامي در برند سازي اين شهرستان دانست.
خبرنگاران و مديران شبكه هاي مجازي نيز در اين نشست، ديدگاه هاي خود را براي توسعه بيشتر آستارا و همكاري تنگاتنگ اصحاب رسانه با فرمانداري مطرح كردند و در پايان از آنها تجليل شد.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد و دفترهاي خبرگزاري جمهوري اسلامي، صدا و سيما و خبرگزاري هاي ديگر و 10 نشريه محلي در آن فعال است.
7124 / 2007