پرداخت حقوق ماهانه كاركنان شهرداري مهاباد تضميني مي شود

مهاباد- ايرنا- شهردار مهاباد با اشاره به اينكه در پرداخت حقوق كاركنان شهرداري در سال 97 عقب افتادگي وجود نخواهد داشت، گفت: حقوق ماهانه كاركنان شهرداري اين شهر از فروردين سال آينده به صورت تضميني پرداخت مي شود.

به گزارش ايرنا كامران عليزاده آذر روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با توافق حاصل شده بين شهرداري مهاباد و يكي از بانك هاي استان حقوق كاركنان شهرداري به صورت وام هر ماه به حساب شهرداري مهاباد واريز مي شود و از فروردين سال آينده پرداخت به موقع و ماهيانه كاركنان شهرداري تضمين شده است.
وي همچنين براي پرداخت مطالبات عقب مانده كاركنان شهرداري گفت: در 2 روز آينده نزديك به 2 ماه حقوق كاركنان شهرداري به صورت يكجا پرداخت مي شود.
عليزاده آذر همچنين اظهار كرد: طبق آمار تعداد افرادي كه به عنوان پرسنل در شهرداري حضور دارند بسيار بيشتر از نياز موجود است.
وي با بيان اينكه كل شهرداري هاي كشور از جمله مهاباد با مشكل مالي روبه رو است، اظهار كرد: همكاري و مشاركت مردم براي پرداخت عوارض شهرداري و ساخت و ساز ضعيف است.
وي ادامه داد: تاكنون اطلاعات 44 هزار خانوار در سامانه شهري ثبت شده است كه با پرداخت عوارض اين خانوارها شهرداري از لحاظ مالي تقويت مي شود.
شهردار مهاباد با اشاره به اينكه 90 درصد دستگاه هاي دولتي نيز به شهرداري بدهكار است، افزود: بخش عمده نهاد هاي دولتي از پرداخت حق شهرداري طفره مي رود كه متاسفانه اين بار مطالبات خود را در دستگاه هاي قضايي پيگيري مي كنيم.
عليزاده آذر با تاكيد بر اينكه شفاف سازي مالي مي تواند جلو سوء استفاده از بيت المال را بگيرد، گفت: سيستم مالي شهرداري در دوره هاي گذشته بي نظم و نابسامان بود و هنوز آمار دقيقي از اموال و تجهيزات شهرداري در دست نيست.
وي همچنين در خصوص عملكردهاي شهرداري گفت: بعد از گذشت 90 سال از عمر شهرداري مهاباد سامانه اتوماسيون اداري از يك ماه گذشته راه اندازي شده و نامه نگاري ها و همه بخش هاي شهرداري به آن وصل است.
عيزاده آذر ادامه داد: مكانيزه كردن قسمت بايگاني پرونده هاي شهرداري نيز تا سه ماه آينده كامل و از حالت سنتي خود خارج مي شود و امكان سواستفاده احتمالي از اين پرونده ها نيز وجود ندارد.
شهردار مهاباد همچنين از راه اندازي شماره 137 شهرداري براي استفاده شهروندان و عكس العمل هاي سريع شهرداري خبرداد و گفت: مشكلات سد معبر، وضعيت معابر و خيابان ها و هر مسئله اي كه به شهرداري مربوط است از طريق اين سامانه قابل طرح است.
شهردار مهاباد همچنين از خريد 50 هزار تن آسفالت براي آسفالت كردن معابر و بازسازي خيابان هاي سطح شهر براي سال آينده خبر داد.
به گزارش ايرنا شهرداري مهاباد در سال گذشته براي پرداخت حقوق كاركنان خود دچار مشكل شده بود و اكنون نيز حقوق چند ماه آنان را بدهكار است.
مهاباد با 237 هزار نفر جمعيت در جنوب آذربايجان غربي قرار دارد.
3093/7129/2093

سرخط اخبار استان‌ها