نوار ساحلي و تالاب استيل آستارا براي نوروز بدون زباله آماده شدند

آستارا - ايرنا - بخشي از نوار ساحلي و تالاب استيل آستارا در آستانه عيد نوروز و استقبال از گردشگران، توسط جمعي از مرزبانان، نيروهاي شهرداري و دوستداران محيط زيست پاكسازي شد.

سرهنگ نوذر مرادي فرمانده هنگ مرزي آستارا روز يكشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا گفت: حدود 40 نفر از مرزبانان و مرزنشينان آستارا براي نخستين بار در اقدامي خودجوش از نوار ساحلي اين شهرستان، حدود يك و نيم تن زباله جمع كردند.
رئيس اداره حفاظت محيط زيست آستارا نيز در اين خصوص بيان كرد: دوستداران طبيعت با همكاري نيروهاي خدمات شهري شهرداري آستارا، يك تن زباله از محدوده تالاب استيل جمع كردند و مردم بايد در نگهداري محيط زيست همت كنند.
محمدرضا روشني با اشاره به اينكه برنامه هاي فرهنگي حوزه محيط زيست بهانه اي براي حفاظت از اين گنجينه خدادادي است، خاطرنشان كرد: از بين رفتن گونه هاي گياهي و جانوري، خشكي تالاب ها و رودخانه ها و توليد پساب ها و پسماندهاي كشاورزي و صنعتي، محيط زيست را در سال هاي اخير به خطر انداخته است.
وي بيان كرد: محيط بانان در پارك طبيعت گردي پناهگاه حيات وحش آستارا، كيسه هاي زباله توزيع خواهند كرد تا با همكاري گردشگران، انباشت زباله را در طبيعت شاهد نباشيم.
بندر آستارا با 18 كيلومتر نوار ساحلي در غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد و تالاب استيل آن با 138 هكتار وسعت از مناطق گردشگري آن است و در اين شهرستان روزانه به طور ميانگين، 120 تن زباله توليد و در منطقه داداش آباد در نزديكي ساحل خزر دفن مي شود.
7105 / 7124 / 2007