نمادهاي نوروزي استقبال از گردشگران در آستارا نصب شد

آستارا - ايرنا - شهرداري آستارا با نصب نمادهاي نوروزي و تامين اماكن تفريحي، فضاي اين شهر را براي استقبال از گردشگران داخلي و خارجي آماده كرد.

شهردار آستارا روز شنبه در خصوص نصب اين نمادهاي نوروزي به خبرنگار ايرنا گفت: نمادهاي نوروزي و سفره هفت سين در فضايي به مساحت 12 متر مربع و با هزينه اي بالغ بر 30 ميليون ريال در ميدان شهرداري در معرض ديد عموم قرار گرفت.
جواد معيتي افزود: شهرداري آستارا با بسيج نيروهاي خدمات رسان علاوه بر پاكسازي يك هزار هكتار از معابر اصلي و فرعي و رنگ آميزي جدول ها، 2 واحد كمپ اقامتي را با ظرفيت پذيرش حدود 400 خانوار آماده كرده است.
وي خاطرنشان كرد: 20 هزار نسخه دفترچه معرفي اماكن گردشگري و نقشه راه هاي مواصلاتي در مبادي ورودي آستارا در ايستگاه هاي جمعيت هلال احمر توزيع خواهد شد.
معيتي آستارا را جزو چهار شهر گردشگرپذير گيلان عنوان كرد و گفت: بيشتر گردشگران آستارا از نوار ساحلي آن ديدن مي كنند و شهرداري، طرح سالمسازي دريا را با 10 هكتار مساحت براي استقبال از گردشگران آماده كرده و داراي نمازخانه، حمام، اتاق مديريت و پذيرش، سرويس بهداشتي، آمفي تئاتر روباز، زمين هاي فوتبال، واليبال و هندبال ساحلي، پاركينگ، آلاچيق، پارك كودك و شناگاه هاي مستقل مردان و زنان است.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد و با 13 هتل، 9 هتل آپارتمان، هفت مهمانپذير و 26 واحد پذيرايي بين راهي، آماده استقبال از مسافران نوروزي است و با ميزباني ميليون ها گردشگر در سال و تردد بيش از 800 هزار گردشگر داخلي و خارجي از مرز آن، جزو 20 شهر گردشگرپذير كشور محسوب مي شود.
7105 / 7124 / 2007