تحقق دولت الكترونيك در سال آينده در دستور كار اداره هاي آستارا باشد

آستارا - ايرنا - فرماندار آستارا گفت: مديران دستگاه هاي دولتي با هدف ارتقاي خدمات رساني و رضايتمندي مردم، زيرساخت هاي تحقق دولت الكترونيك را فراهم كنند.

به گزارش خبرنگار ايرنا يونس رنجكش روز شنبه در جلسه شوراي اداري شهرستان در فرمانداري آستارا افزود: هدف از دولت الكترونيك بهبود كارايي مسئولان، مديريت اطلاعات، ارائه خدمات بهتر و اختيار بيشتر به مردم از طريق مشاركت آنان در تصميم گيري هاي عمومي است و مديران دستگاه ها تا 20 فروردين ماه سال آينده ، برنامه هاي تحقق دولت الكترونيك را به فرمانداري ارائه دهند.
وي اضافه كرد: ابتكار عمل مديران در تصميم گيري ضروري است و بايد به موضوعات مختلف، نگاه تحول آفرين داشته باشيم و صيانت از امنيت عمومي و رعايت حقوق شهروندي در اولويت خدمات رساني قرار گيرد و در سال جديد به درخواست هاي اداري مردم در كمترين زمان پاسخ داده شود.
رنجكش ادامه داد: در سال جديد ساماندهي طرح هاي سالمسازي ساحل آستارا با هدف توسعه زيرساخت هاي گردشگري با جديت، پيگيري و اعتبارات دولتي خوبي براي اين امر تامين خواهد شد.
وي با بيان اينكه آستارا، رشت، انزلي و لاهيجان به عنوان شهر شب هاي روشن استان گيلان معرفي شده اند، تصريح كرد: از جاذبه هاي آستارا براي ماندگاري بيشتر گردشگران و اشتغال پايدار استفاده شود و دستگاه هاي متولي، پيش از تعطيلات نوروز، به جمع آوري زباله و پاكسازي مناطق گردشگرپذير اقدام كنند.
امام جمعه آستارا نيز در اين جلسه گفت: مسئولان در سال جديد با انگيزه مضاعف براي خدمت رساني به مردم حاضر شوند و تكريم ارباب رجوع در اداره هاي اين شهرستان جدي گرفته شود.
حجت الاسلام كاظم حافظ نيا افزود: بايد در برخي از اداره ها به رعايت حجاب بيشتر توجه شود و مردم به خوبي و با اخلاق حسنه در نهادها ، استقبال و هدايت شوند و پليس و متصديان واحدهاي صنفي در برخورد با گردشگران، موارد اخلاقي را رعايت كنند.
سرهنگ امين پيشه گر جانشين فرمانده انتظامي آستارا نيز در اين جلسه گفت: تا 13 فروردين ماه مجوز حمل چوب در محورهاي مواصلاتي آستارا صادر نمي شود و در صورت مشاهده، با متخلفان برخورد خواهد شد.
وي افزود: سرقت، 2 درصد و نزاع و درگيري هشت درصد در شهرستان آستارا نسبت به سال 95 كاهش يافته و اميدواريم شهروندان و گردشگران، نكات ايمني و ترافيكي را در مسافرت هاي نوروزي رعايت كنند.
در پايان از هشت نفر از مديران فعال و داراي همكاري بيشتر با فرمانداري تجليل شد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع است.
7105 / 7124 / 2007