107 هزار متر نورپردازي در شهر تهران اجرا شد

تهران- ايرنا- مديرعامل سازمان زيباسازي شهر تهران از انجام 107 هزار متر نورپردازي ريسه اي در 6 محور پايتخت در آستانه فرارسيدن سال نو خبر داد.

به گزارش ايرنا، برزين ضرغامي روز شنبه در نشست خبري طرح پيشواز از نوروز 97 سازمان زيباسازي شهرداري تهران، افزود: با همكاري و هم انديشي اساتيد و نخبگان دانشگاه تربيت مدرس 6 محور شهر تهران انتخاب و با اجراي 11 طرح، 107 هزارمتر نورپردازي ريسه اي دراين محور ها انجام شد.
به گفته وي، اين 6 محور شامل مسيرهاي خيابان دماوند تا ميدان آزادي، خيابان شريعتي از دروازه شميران تا ميدان قدس، خيابان وليعصر(عج)، ترمينال جنوب تا خيابان رجايي و همچنين خيمه نوري ميدان هفت تير و خيابان هنگام هستند.
ضرغامي در ادامه از برگزاري طرح نوروزگاه بلوار كشاورز در بخش هاي هنرهاي تجسمي، نمايشي، آفرينش ادبي و موسيقي و سرود از 3 تا 12 فروردين ماه در حد فاصل خيابان فلسطين تا خيابان 16 آذر خبر داد.
مديرعامل سازمان زيباسازي شهر تهران با بيان اينكه اين طرح با همكاري منطقه 3شهرداري، سازمان فرهنگي هنري و سازمان زيباسازي و با مشاركت مردم اجرا مي شود، گفت: طرح نوروزگاه شامل برگزاري نمايشگاه هاي عكس، كاريكاتور، كارت پستال، خوش نويسي، صنايع دستي و اجراي تئاتر خياباني و ميداني، كمدي، خيمه شب بازي و نوروزخواني در محدوده بلوار كشاورز است.
ضرغامي با اشاره به رويكرد جديد سازمان زيباسازي، گفت: در طرح «پيشواز از نوروز» سازمان هاي متعددي مشاركت مي كنند كه يكي از اصول اصلي آن صرفه جويي در منابع و استفاده بهينه از ظرفيت ها و امكانات موجود است.
ضرغامي با بيان اينكه سازمان زيباسازي متولي سيما و منظر شهر است، تصريح كرد: اجراي تبليغات در شهر با 2 كاركرد آگاهي بخشي و آموزش هاي شهروندي و كاركرد ديگر، مناسبتي و اطلاع رساني دنبال مي شود.
مديرعامل سازمان زيباسازي شهرداري تهران با اشاره به اينكه بيش از 8 هزار و 500 طرح از هنرمندان براي اجرا در پيشواز از نوروز به سازمان زيباسازي رسيده است، گفت: در مجموع 646 طرح پس از داروي براي اجرا انتخاب شده اند.
به گفته وي، در حوزه هنرهاي محيطي و آذين بندي خلاق 101 طرح از 96 هنرمند انتخاب و 45 اثر حجمي نيز در سطح شهر تهران جانمايي و نصب شد.
ضرغامي با اشاره به برگزاري جشنواره تخم مرغ هاي نوروزي در شهر تهران نيز گفت: 79 طرح در اين حوزه انتخاب شده كه با همكاري شهرداري هاي مناطق اجرا مي شود.
مديرعامل سازمان زيباسازي شهر تهران با بيان اينكه خيابان وليعصر(عج) به عنوان يكي از معابر مهم شهر براي پياده سازي آثار هنري بر روي درختان خشكيده انتخاب شده است، تصريح كرد: در اين بخش نيز 40 اثر براي ايجاد آثار حجمي روي درختان خشكيده اين خيابان انتخاب و اجرا شد.
به گفته وي، طرح «ديوارهاي كوچك شهر من» نيز براي اجراي طرح هاي گرافيكي با مشاركت هنرمندان محلات در سطح شهر، يكي ديگر از برنامه هاي پيشواز از نوروز سازمان زيباسازي است.
تهرام/9343**1625

سرخط اخبار فرهنگ