زمان رسیدگی به معافیت های سربازی كاهش یافت

تهران - ایرنا - رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: اصلاح فرآیندها و به كارگیری تكنولوژی و امكانات نوین، كاهش زمان رسیدگی به معافیت ها را در بر داشته است.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار بهرام نوروزی روز شنبه افزود: ایجاد ارتباط سیستمی سازمان وظیفه عمومی با دفاتر خدمات الكترونیك انتظامی (پلیس+10) و پزشكان معاینه اولیه، تاثیر بسزایی در غربالگری صحیح مشمولان داشته كه این امر موجب شده سایر مراحل پزشكی نیز با دقت و سرعت بیشتری انجام شود.
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان اینكه در سال 96 كاهش چشمگیری در زمان رسیدگی به معافیت های پزشكی و كفالت را داشته ایم، افزود: اقداماتی از جمله ارتباط سیستمی سازمان وظیفه عمومی ناجا با دفاتر پلیس+10، افزایش پزشكان معاینه اولیه، شورای پزشكی و انجام نظارت های سیستمی موجب تسریع در فرایند رسیدگی به معافیت های پزشكی و كفالت شده است.
سردار نوروزی با توجه به مسئولیت و ماموریت محوله، ارتباط بسیار گسترده با بدنه جامعه و جوانان دارد به گونه ای كه به صورت مستقیم با جوانان و غیر مستقیم با خانواده های آنان در ارتباط است.
وی اضافه كرد: این سازمان با به كارگیری و گسترش بستر اینترنتی در ارائه خدمات بهتر به مشمولان و خانواده های آنان توانسته است حجم مراجعات غیر ضروری را كاهش و رضایت مندی مشمولان و خانواده های آنان را حاصل كند.
سردار نوروزی گفت: تلاش شده تا در زمینه های مختلف، خدمات به نحوی ارائه شود كه مشمولان بدون نیاز به مراجعه حضوری به وظیفه عمومی و از طریق سامانه اینترنتی بتوانند درخواست خود را ثبت و پیگیری كنند.
وی اضافه كرد: ثبت اینترنتی درخواست های خروج از كشور برای دانشجویان و طلاب حوزه های علمیه در سراسر كشور، تحول قابل توجهی در شیوه ارائه خدمات این سازمان بوده كه كاهش حجم مراجعات، تسریع و تسهیل در خدمات رسانی به مشمولان را به همراه داشته است.
این مقام مسئول افزود: یكی دیگر از اقدامات چشمگیر در ارائه مشاوره به مشمولان و خانواده های آنان در زمینه قوانین و مقررات خدمت وظیفه عمومی، گسترش بستر اینترنتی بخش خدمات مشاوره ای پایگاه اطلاع رسانی سازمان وظیفه عمومی به نشانیwww.vazifeh.police.ir بوده كه موجب رفع ابهامات مشمولان و خانواده های آنان در اسرع وقت و بدون نیاز به مراجعه حضوری شده است.
سردار نوروزی افزود: همچنین مشمولان سراسر كشور می توانند از طریق سامانه تلفن گویا به شماره 096480 به صورت شبانه روزی از قوانین و مقررات خدمت وظیفه عمومی مطلع شوند و درصورت نیاز به مشاوره تخصصی می توانند از طریق سامانه مذكور در ساعات اداری با كارشناسان وظیفه عمومی تماس حاصل كنند.
وی تصریح كرد: سامانه پیامك سازمان به شماره 110206010 نیز برای اخذ استعلام آخرین وضعیت درخواست های اعزام به خدمت و یا معافیت ها و... آماده ارائه خدمات است.
اجتمام 9105 **1569