۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۹:۵۱
کد خبر: 82864596
T T
۰ نفر
ساخت سه دهنه پل در جاده هراز آغاز شد

ساری - ایرنا - عملیات ساخت سه دهنه پل در مسیر جاده هراز صبح امروز شنبه با حضور وزیر راه و شهرسازی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، عباس آخوندی صبح امروز از مسیر جاده هراز وارد مازندران شد و در بدو ورود كلنگ ساخت این پل ها را به زمین زد.
این سه دهنه پل شامل پل دماوند به طول 350 متر ، پل تكاور به طول 150 متر و پل ابتهاج به طول 150 متر است .
همچنین امروز همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی ، هشت كیلومتر از مسیرهای تازه تعریض شده جاده هراز به بهره برداری می رسد تا در ایام نوروز زیر بار ترافیك قرار گیرد.
مدیركل راه و شهرسازی مازندران در این باره به خبرنگار ایرنا گفت كه این هشت كیلومتر مسیر تعریض شده در چند قطعه در جاده هراز است كه آماده بهره برداری شده است.
عبدالله بهادری افزود : یكی از این قطعه های آماده بهره برداری در محدوده ' كلرد ' به ' چلاو ' حدفاصل كیلومتر 24 جاده هراز در مسیر تهران به آمل به طول دو و نیم كیلومتر است كه یك دستگاه پل 25 متری هم در این مسیر ساخته شده است.
وی گفت : قطعه دوم در محدوده ' سیاه بیشه ' تا ' لهاش ' واقع در كیلومتر 35 جاده هراز به طول حدود سه و نیم كیلومتر است كه در این قطعه هم یك رشته تونل به طول یكهزار و 100 متر و یك دستگاه پل به طول 30 متر ساخته و آماده بهره برداری شده است .
مدیركل راه وشهرسازی مازندران قطعه سوم را به طول یكهزار و 100 متر در منطقه ' بایجان ' در كیلومتر حدود 70جاده هراز معرفی كرد و گفت كه در این قطعه هم یك رشته تونل 750 متری ساخته شده است .
وی اضافه كرد : چهارمین قطعه آماده بهره برداری به طول یك كیلومتر در محدوده ' لاسم' در كیلومتر حدود 90 جاده هراز در مسیر تهران به آمل است كه در این قطعه هم دیوارسازی به طول یك كیلومتر انجام شده است .
بهادری هزینه اجرای این طرح ها را در مجموع حدود 600 میلیارد ریال اعلام كرد.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، چهار خطه كردن جاده هراز از سال 89 آغاز شد و قرار بود در مدت پنج سال به پایان برسد.
وزارت راه و شهرسازی تعریض جاده هراز را به سه اولویت شامل اولویت اول حد فاصل آمل - بایجان به طول 62 كیلومتر ، اولویت دوم در محدوده آبشار تا لاسم به طول 7.5 كیلومتر و اولویت سوم نیز حدفاصل لاسم تا بایجان به طول 29 كیلومتر تقسیم كرد.
با تكمیل مسیرهای باقی مانده این سه اولویت ، تعریض و چهار خطه كردن تمامی 101 كیلومتر جاده هراز در حوزه استحفاظی مازندران به پایان می رسد.
7327/1654

سرخط اخبار اقتصاد