سعيد رضا كيخا دو حركت جديد در ژيمناستيك جهان ثبت كرد

باكو – ايرنا – سعيد رضا كيخا ژيمناست برجسته كشورمان روز جمعه در مسابقات جام جهاني باكو دو حركت جديد كيخا – 3 و كيخا – 4 را در رشته ژيمناستيك جهاني و در خرك حلقه به ثبت رساند .

به گزارش ايرنا ، اين ژيمناست كشورمان همچنين بر اساس نتايج دو روز مسابقات جام جهاني در باكو توانست به فينال راه يابد .
كيخا در گفت و گو با ايرنا ثبت جركتهاي جديد كيخا – 3 و كيخا – 4 در وسيله خرك حلقه از سوي كميته داوري فدر اسيون جهاني را دستاورد مهم خانواده ژيمناستيك جمهوري اسلامي ايران عنوان كرد .
رضا خيرخواه سرمربي تيم ملي ژيمناستيك كشورمان نيز در مصاحبه با ايرنا اين دستاورد مهم ژيمناست برجسته كشورمان را ركورد جديدي در رشته ورزشي ژيمناستيك جهاني خواند و گفت : تا به حال كسي در جهان نتوانسته است چهار حركت را به نام خود در فدراسيون جهاني ژيمناستيك ثبت كند .
سيد رضا كيخا دو حركت كيخا -1 و كيخا -2 را نيز سال گذشته ميلادي در مسابقات جام جهاني باكو و در بازي هاي همبستگي كشورهاي اسلامي كه ارديبهشت ماه سال گذشته در پايتخت جمهوري آذربايجان برگزار شد، به ثبت رساند .
مسابقات جام جهاني ژيمناستيك 15 مارس ( برابر 24 اسفند ماه )با حضور بيش از 100 ورزشكار از 25 كشور در سالن فدراسيون ژيمناستيك جمهوري آذربايجان در باكو آغاز شد .
در اين مسابقات چهار روزه هيات ورزشي شش نفره جمهوري اسلامي ايران به سرمربيگري رضا خير خواه حضور دارد .
معين سفتري ، رضا فرنيا ،رضا خسرونژاد و محمد شفيعي چهار ژيمناست جوان كشورمان در اولين دو روز اين مسابقات نتوانستند موفق شوند و از ادامه رقابتها حذف شدند .
همچنين عبدالله جامعه اي ژيمناست ديگر كشورمان كه امروز ( جمعه ) شانس براي راه يافتن به فينال را داشت ، به دليل آسيب خوردگي نتوانست موفق شود .
خيرخواه با اشاره به اين كه 70 درصد از اعضاي تيم ملي ژيمناستيك ايران حاضر در اين مسابقات متشكل از جوانان هستند گفت : با توجه به اين كه مسابقات آسياي جاكارتا را در پيش داريم ، مسابقات جام جهاني باكو از لحاظ آمادگي ذهني ژيمناست هاي جوان كشورمان از اهميت خاص برخوردار است .
وي افزود: تيم جوان را به اين مسابقات آورديم تا با ورزشكاران نامي جهان به رقابت بپردازند و بتوانند كار خوبي در بازي آسياي جاكارتا به نمايش بگذارند .
به اين ترتيب سعيد رضا كيخا روز يكشنبه همراه با هشت ژيمناست از كشورهاي ديگر در مرحله فينال مسابقات جام جهاني باكو به رقاب ت خواهد پرداخت .
آساق **337*1579

سرخط اخبار جهان