۲۵ اسفند ۱۳۹۶،‏ ۲۱:۰۹
کد خبر: 82864373
۰ نفر
ظرفیت های ناشناخته گردشگری كشور باید معرفی شوند

قزوین-ایرنا-معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گفت: ظرفیت های ناشناخته گردشگری كشور بویژه در مناطق روستایی باید معرفی شوند.

به گزارش ایرنا،علی اصغر مونسان شامگاه جمعه در دیدار با مدیركل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری قزوین افزود: باید از ظرفیت رسانه ملی برای معرفی مقاصد جدید گردشگری و نقاطی كه برای گردشگران كم تر شناخته شده اند، بهره برد.
وی در ادامه بر برنامه ریزی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان ها برای جذب مسافران و افزایش مدت اقامت آنان تاكید كرد و گفت: برای تحقق این هدف باید برنامه های مناسب و جذابی پیش بینی و اجرا شوند و همچنین اطلاع رسانی مطلوبی نیز در خصوص جاذبه های گردشگری هر استان انجام شود.
رییس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گفت: اگر جاذبه های تاریخی و طبیعی هر استان و منطقه به خوبی معرفی شوند و همچنین برنامه های جانبی نیز در آنها پیش بینی و اجرا شوند، این موضوع بدون شك رشد و رونق گردشگری را به همراه دارد.
مدیركل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری قزوین نیز در این دیدار به تشریح برنامه های نوروزی استان اشاره كرد و گفت: به منظور اجرای این برنامه ها 16 نوروزگاه در شهرستان های مختلف برپا كرده ایم.
محمدعلی حضرتی افزود: علاوه بر نمایشگاه ها و بازارچه های سنتی،260 برنامه طی نوروز 97 در استان قزوین برگزار می شود.
این دیدار در جریان سفر مونسان به گیلان و توقف وی در یكی از مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی استان قزوین انجام شد.
استان قزوین با دربرگیری كمتر از یك درصد مساحت كشور دارای یك هزار و 346 اثر ثبت شده تاریخی و طبیعی در فهرست آثار ملی است.
3013