۲۵ اسفند ۱۳۹۶،‏ ۱۹:۱۸
کد خبر: 82864325
۰ نفر
آرامش بهاري، حرم امامزادگان آستارا را فراگرفت

آستارا - ايرنا - اجراي طرح آرامش بهاري با هدف ارائه خدمات فرهنگي به زائران داخلي و خارجي در تعطيلات نوروزي، در بقعه امام زادگان ابراهيم و قاسم (ع) شهرستان آستارا آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا رئيس اداره اوقاف و امور خيريه آستارا عصر جمعه در بقعه امامزادگان اين شهرستان گفت: اين طرح تا 15 فروردين اجرا خواهد شد و در اين راستا غرفه هاي كودكان، مشاوره خانواده، وقف، پاسخ به سئوالات شرعي، حجاب و عفاف، كتاب و محصولات فرهنگي و چند رسانه اي راه اندازي شده است.
جمشيد مهدوي افزود: سه مبلغ از قم و 2 مبلغ بومي با همكاري پنج نفر از بانوان فعال فرهنگي و 25 خادم حرم امام زادگان با پاسخگويي به سئوالات شرعي و برگزاري مسابقات فرهنگي و قرآني، در اين طرح مشاركت مي كنند.
وي بيان كرد: در روز تحويل سال نو به بهانه احترام به 34 شهيد آرام گرفته در جوار امامزادگان، حرم غبارروبي و عطرافشاني و پيام نوروزي مقام معظم رهبري به صورت زنده براي زائران پخش خواهد شد.
وي اظهار كرد: حسينيه و زائرسراي حرم براي اسكان مسافران آماده است و در تعطيلات نوروز 96، 85 هزار زائر داخلي و خارجي براي زيارت در حرم حضور يافته بودند و حضور روزانه حدود پنج هزار زائر داخلي و خارجي در تعطيلات نوروزي امسال، پيش بيني مي شود.
امامزادگان ابراهيم و قاسم (ع) از فرزندان امام موسي كاظم (ع) هستند و در سال 253 هجري قمري در راه ترويج اسلام به شهادت رسيده اند و مزار مقدس آنها در هفت كيلومتري جاده آستارا به رشت واقع است.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد.
7105 / 7124/2007