نحوه پرداخت 1200 ميليارد ريال بدهي شهرداري سقز تعيين تكليف شد

سنندج - ايرنا - شهردار سقز گفت: مشكل پرداخت بدهي يك هزار و 200 ميليارد ريالي شهرداري بعنوان بزرگترين دغدغه اين نهاد عمومي با اتخاذ راهكارهايي با مساعدت طلبكاران تعيين تكليف شد.

به گزارش ايرنا، چيا صالحي باباميري روز جمعه در نشست خبري اظهار كرد: بيشترين بدهي شهرداري سقز 700 ميليارد ريال به بانك شهر است كه با هماهنگي اتخاذ شده مجتمع گولان بعد از تكميل توسط سرمايه گذار و تعيين قيمت در قبال اين بدهي به بانك شهر واگذار مي شود.
وي افزود: شهرداري همچنين 100 ميليارد ريال به تامين اجتماعي بدهي دارد كه با همكاري و مساعدت سازمان تامين اجتماعي مقرر شد اين بدهي در قالب 60 قسط پرداخت شود.
صالحي باباميري با بيان اينكه 400 ميليارد ريال ديگر هم شهرداري بدهي دارد، تاكيد كرد: با مساعدت طلبكاران اين ميزان بدهي نيز به مرور پرداخت خواهد شد.
او در خصوص تعيين و تدوين بودجه 97 شهرداري هم گفت: از بودجه 63 ميليارد ريالي سال 96 تقريبا 52 درصد تحقق پيدا كرد و بودجه سال 97 نيز به مبلغ 440 ميليارد ريال در بهمن بسته شد.
وي در بخشي ديگر از سخنان خود با تشريح برنامه هاي سال 97 شهرداري سقز يادآور شد: تمركز بر روي سرمايه گذاري بخش خصوصي، تدوين و ارائه بسته هاي سرمايه گذاري بر اساس شناسايي زمينه هاي سرمايه گذاري در شهر و بهسازي معابر و كوچه ها از برنامه هاي اصلي است و پروژه عمراني جديدي نيز تعريف نمي شود.
شهردار سقز در تشريح ديگر برنامه هاي خود در سال آينده گفت: حمام تاريخي حاج صالح از سوي ميراث فرهنگي به صورت موقت به شهرداري واگذار شد كه اين نهاد عمومي با اولويت موزه مردم شناسي، خانه گفتمان شهري و نمايشگاه عكس از آن بهره برداري مي كند.
صالحي باباميري اضافه كرد: تلاش براي بازگشت سرمايه به شهرداري از طريق اخذ مطالبات از دستگاه هاي اجرايي از ديگر برنامه هاي ما در سال آينده است ضمن اينكه دانشگاه علوم پزشكي كردستان اعلام كرده بدهي 7 ميليارد ريالي خود به شهرداري پرداخت مي كند.
وي در پاسخ به سوال خبرنگار ايرنا مبني بر ضرورت نظارت رسانه ها بر نهادهاي عمومي و همكاري با شورا و شهرداري افزود: به جايگاه نظارتي رسانه هاي رسمي واقف هستم و معتقدم رسانه ها چشم هاي نظارتي مردم بر عملكرد دستگاه ها محسوب مي شوند لذا از خبرنگاران مي خواهم نقاط ضعف و ديدگاه هاي شهروندان را به شهرداري منعكس كنند.
شهردار سقز در پاسخ به اين سوال كه در خصوص تسهيل در ترافيك شهري چه برنامه اي داريد، اظهار كرد: بدليل عدم تمركز زدايي خدمات در شهر و بازار، نامناسب بودن بخشي از پياده روها، سد معبر و نبود طرح جامع، شهر با مشكل ترافيك روبروست كه تدوين طرح ساماندهي ترافيك در دستور كار است.
صالحي باباميري در خصوص برنامه هاي شهرداري در استقبال از سال نو گفت: براي ايجاد نشاط اجتماعي برنامه استقبال از نوروز در سالن شهيد آبدرم روز دوشنبه 28 اسفند از ساعت 15 تا 18 برگزار مي شود.
شهردار سقز در پاسخ به سوالي در خصوص ساماندهي بازار روز (قزاق خانه) يادآور شد: آباداني بيشتر شهر در گرو همكاري شهروندان است و ساماندهي اين بازار نيازمند همكاري جدي مغازه داران است.
شهرستان سقز با 226 هزار نفر جمعيت در 190 كيلومتري شمال غربي سنندج واقع شده است.
7249/9102

سرخط اخبار استان‌ها