ظرفیت نیكوكاران برای اداره مراكز درمانی جلب شود

كاشان- ایرنا- قائم مقام وزیر و معاون كل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی گفت: باید از ظرفیت افراد نیكوكار در كنار ساختن بیمارستان ها برای فعالیت های نرم افزاری و اداره امور مراكز درمانی نیز استفاده شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، دكتر ایرج حریرچی روز جمعه در آئین افتتاح مركز خدمات جامع سلامت مسكن مهر كاشان گفت: باید مراكز خدمات جامع سلامت با جلب توان بخش های غیر دولتی از امكانات موجود برای خدمت رسانی به مردم طی شبانه روز استفاده كنند.
وی افزود: مراكز بهداشتی و درمانی در نوبت صبح گرچه فعال هستند اما بسیاری از افراد امكان مراجعه در آن زمان را ندارند و مطب های خصوصی نیز از این فرصت استفاده می كنند.
قائم مقام وزیر بهداشت با اشاره به هزینه چهار میلیارد و 500 میلیون ریالی ایجاد یك تخت بیمارستانی بیان كرد: هیچ كاری در حوزه درمان نباید انجام شود، مگر اینكه قشرهای كم برخوردار از آن بهره مند شوند.
وی اضافه كرد: برخلاف گذشته كه روستاها در دسترسی به پزشك مشكل داشتند، امروز می توان از شهرهای جدید و حاشیه شهرهای بزرگ به عنوان ضعیف ترین نقاط در دسترسی به خدمات درمانی نام برد.
حریرچی با اشاره به تامین 50 درصد از اعتبار مركز خدمات جامع سلامت مسكن مهر كاشان از سوی خانواده نیكوكار مرحوم مهرپرور گفت: جلب مشاركت نیكوكاران برای برداشتن چنین گام هایی به ویژه در نقاطی كه دسترسی به پزشك آسان نیست، باید پیگیری شود و البته این مراكز در كنار خدمات بهداشتی باید كار درمان سرپایی مراجعان را هم انجام دهند.
قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی برای بازدید از چند طرح و افتتاح مركز خدمات جامع سلامت زنده یاد علی مهرپرور، توسعه بخش فوریت های پزشكی و راه اندازی مركز ام آر آی مجتمع بیمارستانی شهید بهشتی كاشان در مجموع با اعتبار 91 میلیارد ریال به این شهرستان سفر كرده است.
شهرستان كاشان با جمعیت نزدیك به 365 هزار نفر در فاصله 200 كیلومتری اصفهان واقع شده است .
8123 / 1352