فدراسیون جانبازان با كسب 176 مدال بین المللی موفق عمل كرده است

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین گفت: كسب 176 مدال بین المللی و جذب 72 هزار جانباز و معلول به ورزش همگانی نشانگر موفقیت این فدراسیون در ابعاد ورزش قهرمانی و همگانی است.

به گزارش ایرنا، حمیدعلی صمیمی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا با تشریح عملكرد این فدراسیون در سال 96، افزود: موفقیت این فدراسیون حاصل سه دهه فعالیت «محمود خسروی وفا» و همكاران است و تلاش می كنیم با هماهنگی دستگاه های همكار و بخش خصوصی تحقق اهداف تعریف شده را تسریع كنیم.
وی با بیان اینكه در سال 95 تعداد معلولان جذب شده به ورزش همگانی 52 هزار نفر بود و سال 96 به 72 هزار نفر رسیده است، گفت: بر اساس برنامه قصد داریم تعداد افراد جذب شده به ورزش همگانی را در سال 97 به 50 درصد افزایش داده و به بیش از یكصد هزار نفر برسانیم.
رییس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، ورزش قهرمانی و همگانی را متاثر از هم دانست و ادامه داد: ورزش فرد منفعل معلول را به انسانی فعال و اثرگذار در جامعه تبدیل می كند و این افراد در بعد قهرمانی علاوه بر موفقیت های فردی و خانوادگی به شخصیتی ملی و بین المللی تبدیل می شوند و در حل مشكلات اجتماع نقش آفرین هستند.
صمیمی جامعه جانباز و معلول كشور را حدود سه تا چهار میلیون نفر دانست و ادامه داد: توسعه ورزش همگانی این جامعه علاوه بر ایجاد نشاط و كاستن از مشكلات حركتی در كاهش هزینه های درمان نیز موثر است و زمینه حضور و حركت افراد در بعد قهرمانی را ایجاد می كند.
وی با اشاره به جایگاه شخصیتی قهرمانان زن و مرد كشور در عرصه ملی و جهانی، گفت: جای بخش خصوصی در فعالیت های ورزشی جانبازان و معلولان خالی است، مشاركت آنان علاوه بر درآمد زایی به گسترش ورزش این قشر كمك می كند و در كنار دستگاه های همكار همچون كمیته ملی پارالمپیك، وزارت ورزش و جوانان، آموزش و پرورش استثنایی، بهزیستی و بنیاد شهید می توانند به حل مشكلات ورزشكاران كمك كنند.
وی با اشاره به برگزاری اردوهای تیم های اعزامی به مسابقات بین المللی در عین كسری بودجه و نداشتن منابع مالی و درآمدی ، افزود: با مساعدت كمیته ملی پارالمپیك و وزارت ورزش و جوانان تا حد زیادی مشكلات حل شده و اردوهای آمادگی تیم های اعزامی به مسابقات بین المللی در حال برگزاری است.
رییس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین سال 97 را سالی پركار برای این فدراسیون دانست و گفت: برگزاری مسابقات نخستین دوره لیگ جهانی 2018 به میزبانی شهر تبریز و حضور قدرتمند در مسابقات بسكتبال با ویلچر جهانی، مسابقات پارا وزنه برداری جهانی، مسابقات پارا تیراندازی و بازی های پاراآسیایی 2018 جاكارتا در مهر ماه سال 97 بخشی از برنامه های این فدراسیون است و تیم ها برای حضور موفق باید در 6 تا 12 اردو شركت كنند تا بتوانیم علاوه بر حفظ جایگاه چهارمی اینچئون كره جنوبی 2014 آن را ارتقا دهیم. و بعد از آن خود را برای مسابقات پارالمپیك2020 توكیو آماده كنیم.
صمیمی ورزش بانوان معلول را دارای ظرفیتی بالا دانست و اظهار كرد: در صدد هستیم با تعریف انجمن های جدید بانوان بیشتری را وارد ورزش قهرمانی كنیم، زیرا در برخی از رشته ها زنان توانمندی بیشتری از خود نشان داده اند و در سال های اخیر در میادین بین المللی نقش مهمی در اهتزار پرچم جمهوری اسلامی داشته اند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزشی ایران و جهان با كانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**1293**1368

سرخط اخبار ورزش