كسي نمي تواندجلوي برنج كاري مردم خوزستان را بگيرد

اهواز - ايرنا - امام جمعه موقت اهواز با اشاره به كاهش منابع آبي در خوزستان گفت: مسئولان اعلام كرده اند كه به دليل كاهش منابع آبي، كشاورزان خوزستاني حق كاشت برنج را ندارد كه بايد گفت كسي نمي تواند اين حق را از مردم بگيرد.

به گزارش ايرنا آيت الله محسن حيدري در آخرين نماز جمعه سال 1396 در مصلاي مهديه اهواز بيان كرد: مسئولان بجاي محروم كردن كشاورزان خوزستاني از كاشتن برنج جلوي انتقال آب اين استان به جاهاي ديگر را بگيرند.
وي گفت: در حال حاضر 200 هزار نفر در خوزستان از طريق آب كارون اشتغال دارند و معيشتشان از راه كشاورزي و برنج كاري است و نبايد با انتقال آب كارون باعث نابودي آنها شويم.
وي با اشاره به اجلاسيه مجلس خبرگان در تهران كه هفته گذشته برگزار شد بيان كرد: در ارتباط با مسايل خورستان در اين اجلاسيه عنوان كردم عمده جنگ تحميلي در خوزستان بود براي همين پس از گذشت 30 سال هنوز ما گرفتار آثار جنگ مي باشيم.
آيت الله حيدري توضيح داد: به جز جنگ تحملي، جنگ ديگري به نام جنگ طبيعت به مردم خوزستان تحميل شده است و انتقال آب خوزستان موجب آثار زيان باري چون خشكيده شدن نخل‎ها، تالاب ها و تعطيلي كشاورزي و ايجاد كانون هاي ريزگردها شده است كه آثار آن كشور را نيز در برگرفته است.
وي ادامه داد: براي پيگيري مشكلات گروه ملي صنعتي فولاد ايران و كارگران آن و شركت توسعه نيشكر هفت تپه نيز در اجلاسيه صحبت كردم و اعلام كردم چند سالي است كه سازمان خصوصي سازي برخي شركت ها را به افراد غيرتوانمند واگذار كرده است و نتيجه آن اين است كه بسياري از كارگران ماه ها است حقوقي نگرفته اند و خانواده هاي آن‌ها دچار مسايل معيشتي شده اند.
امام جمعه موقت اهواز با تاكيد بر قبول داشتن اصل 44 قانون اساسي بيان كرد: در نامه اي به امضاي هر 6 عضو خبرگان خوزستان موضوع گروه ملي و نيشكر را مطرح كرديم و عنوان شد تا مالكيت اين مجتمع ها به دولت برگردد و آنها اين شركت ها را اداره كنند.
وي در ادامه گفت: 29 اسفند سالروز درگذشت ابوريحان بيروني و روز ملي شدن صنعت نفت ايران با همت مبارزاني است كه در راس آن‌ها آيت الله كاشاني قرار دارد.
آيت الله حيدري بيان كرد: امثال مصدق در يك برهه‎اي كمك كردند اما در برهه‌هاي ديگر به اسلام و آرمانهاي ملت ايران پشت پا زدند.
آيت الله حيدري با اشاره به حمله چند نفر به سفارت ايران در لندن بيان كرد: تهاجم وحشيانه فرقه منحط و تشيع لندني و فرقه شيرازي ها در حالي صورت گرفت كه پليس انگليس فقط مشاهده گر حمله آنها بود.
وي همچنين : در سال 66 در چنين روزي رژيم بعثي شهر حلبچه را مورد بمبماران شيميايي قرار داد هر چند اين شهر مربوط به عراق بود اما به خاطر طرفداري آن‌ها از جمهوري اسلامي گرفتار اين جنايت شدند.
وي بيان كرد: شنبه 26 اسفند سالروز درگذشت احمد خميني است كه ايشان در دوران حيات طيبه امام (ره)به انقلاب خدمت بسياري كردند و پس از رحلت امام (ره) نيز پشت سر مقام معظم رهبري مخلصانه ايستاد و صريحا گفت شما ولي ما هستيد.
7164/6064

سرخط اخبار استان‌ها