۲۵ اسفند ۱۳۹۶،‏ ۱۳:۱۳
کد خبر: 82864017
۰ نفر
امام جمعه موقت تهران: براي كمك به نيازمندان عذر نياوريد

تهران- ايرنا- امام جمعه موقت تهران از مردم خواست در ايام آخر سال و نزديك ماه رجب از اموال خود به بستگان و نيازمندان كمك كنند و در اين رابطه هم نمي توان عذر آورد كه من نيازمندي را نمي شناسم.

به گزارش خبرنگار ايرنا، آيت الله امامي كاشاني امروز در خطبه اول نماز جمعه افزود: اگر كسي افراد نيازمند را نمي شناسد مي تواند به كميته امداد كمك كند و آنها اين كمك ها را به نيازمندان مي پردازند. بنابراين انسان نمي تواند در اين رابطه عذر بياورد، استغفار و كمك به نيازمندان، وظيفه ما است.
وي ادامه داد: با سرمايه هاي كوچك مي توان شغل هاي كوچك ايجاد كرد و يكي از معاني توكل، همين است. توكل به خدا به معناي از خود بيرون آمدن و رضاي خدا طلب كردن است.
وي با بيان اين كه افراد در كمك به ديگران جدي عمل كنند، افزود: كساني هستند كه نياز به سرمايه و جهيزيه و ازدواج دارند و اقشار مختلفي كه دستشان مي رسد از اين دنيا استفاده كنند و به نيازمندان كمك كنند.
امام جمعه تهران در ادامه به آيات سوره ابراهيم اشاره كرد و با بيان فرازهايي از زندگي حضرت ابراهيم (ع) گفت: ابراهيم، هاجر و اسماعيل را به كعبه برد و در آنجا زن و بچه اش را به خدا سپرد و به خدا توكل كرد؛ تكيه به خدا انسان را بزرگ مي كند.
وي اضافه كرد: هنگامي كه آدمي به خدا وابسته شد و توكل به خدا وجودش را پر كرد، موفقيت هايي با توكل به خدا پيدا مي كند و تمام عوامل غيرخدا دور مي شود.
آيت الله امامي كاشاني با بيان اينكه ابراهيم (ع) ، زن و فرزندش را در كعبه گذاشت تا نماز برپا دارند، گفت: هدف كمال انسان ها است تا انسان ها به ارزش ها برسند. انبيا و اوليا براي اين آمده اند كه مكتب كمال را تبيين كنند و انسان ها را به كمال دعوت كنند اين مرام انبياست كه نماز برپا بدارند .
وي تاكيد كرد: اين توكل است كه ابراهيم را استاد مكتب توكل معرفي مي كند. توكل و توجه به خدا است كه انسان را بزرگ مي كند و به آدمي قيمت مي دهد.
وي اضافه كرد: عاشقان بايد معشوق و خداي خود را در مقابل خود ببيند و توكل كنند. نمي شود آدم توكل علي الله بگويد اما جواهر را نبيند بلكه صندوق آن را ببيند.
آيت الله امامي كاشاني همچنين با اشاره به بيانات رهبر معظم اننقلاب گفت: بايد اهل عمل بود.
اجتمام**9185* 2017

سرخط اخبار جامعه