مراسم بزرگداشت حاج احمد خمینی در حرم مطهر امام (ره) برگزار شد

شهرری ـ ایرنا ـ مراسم پنجشنبه آخر سال با هدف احیای یاد و خاطره عزیزان در خاك خفته و یادبود درگذشتگان بیت امام خمینی(ره)، مرحوم حاج احمد خمینی و شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

به گزارش ایرنا، این مراسم پنجشنبه آخر سال با حضور حجت الاسلام سید حسن خمینی و اعضای بیت امام خمینی(ره) و جمعی از علما، روحانیون، مسئولان و شخصیت های سیاسی، خانواده مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، خانواده معظم شهدا، ایثارگران و اقشار مختلف مردم بعد از نماز مغرب و عشاء در حرم مطهر امام خمینی(ره) برگزار شد.
در این مراسم باشكوه یكی از قاریان قرآن به تلاوت آیاتی از كلام الله مجید پرداخت و سپس مداح حاج مهدی منصوری به مرثیه سرایی پرداخت.
حجت الاسلام محمد مقدم از اساتید حوزه علمیه و دانشگاه نیز در ادامه این مراسم در وصف و نقش شخصیت برجسته فرزند صالح امام خمینی(ره) حاج احمد خمینی سخنرانی كرد.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حاج احمد خمینی در 24 اسفند ۱۳۲۴به دنیا آمد. او پس از دورهٔ ابتدائی، ادامه تحصیل در علوم جدیده را برگزید. او پس از اخذ دیپلم در رشته علوم طبیعی به تحصیل علوم دینی روی آورد، البته پیش از آن و توأم با تحصیل علوم جدید، نیز به فراگیری مقدمات علوم حوزوی پرداخته بود. دو دورهٔ مقدماتی و سطح حوزهٔ علمیه را طی كرد و همزمان با تحصیل به تدریس سطوح قبلی نیز اشتغال داشت و پس از آن دروس خارج فقه و اصول را فرا گرفت.
آیت‌الله خمینی (خارج فقه)، آیت‌الله مصطفی خمینی (خارج اصول)، آیت‌الله فاضل لنكرانی (خارج فقه) آیت‌الله موسی زنجانی (خارج فقه) آیت‌الله محمدی گیلانی (شرح منظومه)، آیت‌الله رضوانی (اسفار)، آیت‌الله ابطحی كاشانی (سطح و خارج)، آیت‌الله خلخالی (سطح) و آیت‌الله سلطانی طباطبایی از اساتید وی بودند.
در صبحگاه روز ۲۱ اسفند ۱۳۷۳، خبر بستری شدن او منتشر شد. گزارش‌ها بعدی حاكی از آن بود كه عارضه قلبی و تنفسی ناگهانی در حالت خواب سبب ایست كامل قلب و تنفس برای لحظاتی گردید و همین امر موجب بروز سكته مغزی شده ‌است. پس از پنج روز، تلاش تیم پزشكی نتیجه نداد و «احمد خمینی» در شامگاه ۲۵ اسفند ۱۳۷۳ درگذشت.
6003

سرخط اخبار جامعه