فرماندار آستارا: دهياران به اشتغالزايي در روستاها بپردازند

آستارا - ايرنا - فرماندار آستارا گفت: دهياران اين شهرستان با توسعه زيرساخت هاي گردشگري، بسترهاي اشتغال را در روستاها فراهم كنند.

به گزارش خبرنگار ايرنا يونس رنجكش غروب پنجشنبه در نشستي با دهياران در فرمانداري آستارا افزود: دهياري ها بايد متناسب با تئوري هاي توسعه و با برنامه ريزي درست، از ظرفيت هاي بوم گردي براي توسعه اشتغال استفاده كنند.
وي اضافه كرد: دولت هاي يازدهم و دوازدهم با توجه ويژه به مناطق روستايي، به توسعه زيرساخت هاي لازم در حوزه هاي آب، برق، گاز، تلفن و راه مناسب اقدام و به ماندگاري روستائيان در محل زندگي خود كمك كرده اند.
رنجكش اظهار كرد: فرمانداري، پشتيبان دهياران است و آنها به عنوان نمايندگان دولت در مناطق روستايي بايد براي رفع مشكلات آموزشي، فرهنگي و رفع آسيب هاي اجتماعي تلاش كنند.
وي گفت: دهياران بايد با توجه به ايام نوروز در زمينه امنيت پايدار در روستاها، حوزه گردشگري، استقبال از مسافران و تامين اقامتگاه ها و خانه هاي مسافر آمادگي كامل داشته باشند.
وي افزود: دهياري ها اعتبارات خود را در امور تعريف شده در حوزه هاي عمراني و خدماتي صرف و از خرج هزينه هاي غير ضروري و غير مرتبط خودداري كنند و به تخلفات مالي 2 دهيار از طريق مقام قضايي رسيدگي مي شود.
فرماندار آستارا اظهار كرد: مديريت پسماند در مناطق روستايي از اهميت برخوردار است و روستاها قطب كشاورزي هستند و در صورت آلودگي محيط زيست، آثار زيان باري خواهند داشت.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت، 62 روستا و دو بخش مركزي و لوندويل در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع شده است.

** توزيع 40 تن ميوه شب عيد در تالش آغاز شد
رئيس اداره تعاون روستايي تالش از آغاز توزيع 40 تن ميوه شب عيد در 9 مركز اين شهرستان به منظور تنظيم بازار خبر داد.
محمد قلي نژاد روز جمعه به خبرنگار ايرنا گفت: براي سهولت دسترسي مردم، چهار مركز عرضه ميوه در شهر تالش و پنج مركز در بخش هاي كرگانرود، حويق و اسالم فعال شده است.
وي افزود: هر كيلوگرم پرتقال به قيمت 15 هزار ريال و هر كيلوگرم سيب به قيمت 25 هزار ريال عرضه مي شود و امسال براي اولين بار، مبلغ وزن سبد ميوه از قيمت ميوه كسر و بهاي خالص ميوه از مشتري دريافت مي شود.
شهرستان تالش با 200 هزار نفر جمعيت در بخش هاي مركزي، كرگانرود، اسالم و حويق در 110 كيلومتري غرب مركز استان گيلان قرار دارد.
7106 / 7124 / 7105 / 2007