تقویت تیم های ملی در گرو برگزاری لیگ های منظم فوتبال پایه استانهاست

یزد - ایرنا - نماینده فدراسیون فوتبال گفت: تقویت تیم های ملی در گرو برگزاری لیگ های منظم و مستمر به خصوص توجه به فوتبال پایه در استانهاست كه توسط فدراسیون انجام می شود.

محمدرضا برزگر روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اولویت فدراسیون فوتبال در سال های اخیر بر اساس تقویم اجرایی مدون ، همكاری با هیات های استانی ، برگزاری لیگ ها و توجه به نوجوانان و جوانان در این رشته برنامه ریزی شده است.
وی ادامه داد: انجام مسابقات در قالب برگزاری لیگ ها در رده سنی پایه با حضور تیم های مختلف موجب ایجاد انگیزه در نوجوانان و جوانان ، شناسایی استعدادها و رقابت سازنده بین آنها می شود.
این مسوول ورزشی تصریح كرد: در كنار برگزاری مسابقات لیگ فوتبال شاهد حضور مسئولان استعدادیاب فدراسیون برای شناسایی برترین ها و معرفی به اردوهای تیم ملی هستیم كه در سال های اخیر این رویكرد تقویت شده است.
برزگر همچنین توجه به لیگ های فوتبال پایه را موجب تقویت تیم استان ها در رده سنی بزرگسالان در آینده ذكر كرد و بر ضرورت برنامه ریزی مدون برای میزبانی شایسته لیگ ها تاكید كرد.
وی توجه به مسائل فرهنگی در كنار برنامه های فنی را بسیار با اهمیت دانست و آن را جزو اولویت های مهم فدراسیون برشمرد و یادآور شد: باشگاه ها باید در كنار برنامه های فنی مسائل فرهنگی را در اولویت قرار دهند.
نماینده فدراسیون فوتبال در سفر به یزد مسوولیت برگزاری مسابقات لیگ برتر نوجوانان باشگاه های كشور كه عصر پنجشنبه در مجموعه ورزشی شهید پاكنژاد این شهر با حضور تیم های نوین فولاد یزد ، مقاومت تهران ، پدیده مشهد و فولاد خوزستان آغار شده بر عهده دارد.
این رقابت ها به مدت سه روز به میزبانی باشگاه فرهنگی ورزشی فولاد یزد و بصورت دوره ای برگزار و در پایان تیم های اول و دوم جواز حضور در مرحله نهایی را كسب می كنند.
در اولین روز مسابقات تیم مقاومت تهران و فولاد خوزستان با نتیجه مشابه یك بر صفر به ترتیب بر تیم های پدیده مشهد و نوین فولاد یزد غلبه كردند.
این مسابقات در گروه دیگر به میزبانی اصفهان و با حضور تیم های مس كرمان ، ملوان بندر انزلی ، نساجی مازندران و سپاهان اصفهان برگزار می شود.
در پایان مسابقات 2 گروه ، چهار تیم برای رسیدن به قهرمانی در یكی از استان ها با هم به رقابت می پردازند و زمان و مكان آن توسط فدراسیون اعلام می شود.
استان یزد 22 تیم فوتبال ، فوتسال و فوتبال ساحلی در لیگ های كشوری دارد.
7536/ 2047/

سرخط اخبار استان‌ها