سفره هاي هفت سين در پايانه مرزي آستارا گسترده شد

آستارا - ايرنا - مدير پايانه مرزي آستارا از چيدن 2 سفره هفت سين در مبادي ورودي اين پايانه به منظور استقبال از عيد نوروز و مسافران و گردشگران خبر داد.

جلال ديانسايي روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا گفت: فعاليت ستاد نوروزي پايانه مرزي تا 15فروردين ادامه خواهد داشت و پايانه مرزي به عنوان تردد اتباع خارجي، بهترين مكان انتقال فرهنگ و نمادهاي ايراني نظير سفره هفت سين به كشورهاي همسايه است.
وي اضافه كرد: تابلوهاي خوش آمدگويي و تبريك سال نو به زبان هاي آذري و فارسي در نقاط مختلف پايانه مرزي نصب شده است و كتابچه هاي معرفي نقاط گردشگري آستارا و استان گيلان در بين گردشگران خارجي توزيع خواهد شد.
وي اظهار كرد: با توجه به شبانه روزي شدن فعاليت گمرك آستارا، پايانه مرزي اين شهرستان از آمادگي كامل براي ارائه خدمات به مسافران برخوردار است و حدود يك ميليارد ريال براي تجهيز محل هاي ورود و خروج مسافران هزينه شده استت و تردد روزانه حدود چهار هزار نفر از مرز زميني آستارا در تعطيلات نوروزي پيش بيني مي شود.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در شمال غربي استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده و با تردد ساليانه نزديك به 800 هزار مسافر داخلي و خارجي از مرز آن، سومين مرز پرتردد كشور است.

** 210 نفر در كتابخانه هاي آستارا رايگان عضو شدند
سرپرست اداره كتابخانه هاي عمومي آستارا گفت: با اجراي طرح كتابخانه گردي در هفت روز گذشته، 210 نفر از شهروندان آستارا به صورت رايگان در كتابخانه هاي عمومي اين شهرستان عضو شدند.
آرزو عباس زاده روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا گفت: طرح كتابخانه گردي در 17 اسفندماه با هدف ترويج فرهنگ مطالعه در كتابخانه ها اجرا شد و با عضو گيري تا روز 23 اسفندماه، تعداد اعضاي فعال كتابخانه هاي عمومي آستارا به 2 هزار و 228 نفر رسيد.
چهار كتابخانه آستارا با يك هزار و 500 مترمربع مساحت، 53 هزار نسخه كتاب دارد.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده است.
7105 / 7124 /6030