20 مسجد در آستارا براي اسكان اضطراري مسافران نوروزي آماده شد

آستارا - ايرنا - سرپرست اداره تبليغات اسلامي آستارا گفت: مساجد اين شهرستان براي انجام فرايض ديني در تعطيلات نوروزي فعال خواهد بود و 20 باب مسجد نيز براي اسكان اضطراري مسافران و گردشگران درنظر گرفته شده است.

حجت الاسلام ابراهيم حاتمي روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود: فعاليت و خدمات نوروزي مساجد همزمان با ورود نخستين مسافران نوروزي آغاز مي شود و مساجد مسير سفر گردشگران، با پارچه نوشته هايي مشخص شده است.
وي بيان كرد: با توجه به ورود حجم زياد گردشگران به آستارا در ايام نوروز، خدمات رساني در مساجد در شرايط جوي نامساعد ضروري است و هيات امناي مساجد و محلات در اين خصوص همكاري خواهند كرد.
وي اظهار كرد: يك هزار جلد كتابچه آداب نماز و فرايض ديني در سفر نيز براي توزيع به مسافران تهيه شده است.
87 مسجد و 128 هيات مذهبي در آستارا فعال است و اين شهرستان با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان قرار دارد.

** تالش براي استقبال مسافران نوروزي آماده شد
معاون سياسي و اجتماعي فرماندار تالش از اجراي 80 درصد مصوبات ستاد خدمات سفر و آماده شدن اماكن و مراكز اقامتي اين شهرستان براي استقبال از مسافران و گردشگران نوروزي خبر داد.
به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار ايرنا سيدجلال سيدمحمدي در جلسه ستاد خدمات سفر در فرمانداري تالش افزود: تالش داراي ظرفيت هاي بالاي گردشگري است و همه ساله ده ها هزار گردشگر وارد اين شهرستان مي شوند، اما ميزان ماندگاري آنها كم است و بايد با تامين زيرساخت هاي رفاهي و خدماتي افزايش يابد.
وي اظهار كرد: با توجه به تشكيل كارگروه هاي نظارتي، در تعطيلات نوروزي، بر واحدهاي صنفي و خدماتي به طور مستمر نظارت و با متخلفان بر اساس قانون برخورد خواهد شد.
وي به شهرداران و دهياران تاكيد كرد ورودي ها و خروجي هاي شهر و حاشيه جاده ها را پاكسازي كنند و مساجد حاشيه جاده اصلي شهر توسط اداره اوقاف و امور خيريه براي پذيرش نمازگزاران آماده شود.
سيد مرتضي مختاري رئيس اداره آموزش و پرورش تالش نيز در اين جلسه گفت: ۲۲ واحد آموزشي با ۱۷۴ كلاس براي اسكان مسافران فرهنگي آماده شده است.
احمد جهانگيري رئيس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي وگردشگري تالش نيز بيان كرد: چهار هتل، سه هتل آپارتمان با بيش از 180 تخت، 23 سالن غذاخوري بين راهي و هشت طرح ساحلي در اين شهرستان براي اسكان و پذيرايي مسافران نوروزي آماده است.
طرح هاي ساحلي گيسوم، قروق، تكي تازه آباد، آلالان اسالم، مرواريد ليسار، چوبر، حويق و گلسار و پارك جنگلي سياهداران، كوهستان جاده اسالم به خلخال و روستاهاي مريان و سوباتان از مناطق گردشگري تالش است.
اين شهرستان با 200 هزار نفر جمعيت در 110 كيلومتري غرب مركز استان گيلان قرار دارد.
7106 / 7124 / 7105 / 2007