فرماندار: 180 خانه بوم گردي در روستاهاي آستارا ايجاد مي شود

آستارا - ايرنا - فرماندار آستارا گفت: 180 خانه بوم گردي با هدف توسعه زيرساخت هاي گردشگري و پويايي اقتصاد در اين شهرستان ايجاد مي شود.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومي فرمانداري آستارا به ايرنا يونس رنجكش در سومين كارگروه بوم گردي در فرمانداري اين شهرستان افزود: اولويت هاي طرح هاي بوم گردي تعيين شده و دستورالعمل اجرايي در اختيار اعضاي كارگروه قرار گرفته و بايد با توجه به ضوابط قانوني و اصولي، ساخت و سازها انجام شود.
وي ادامه داد: در اين طرح ها نبايد تغيير كاربري صورت گيرد و مديران دستگاه‌هاي اجرايي و دهياران بايد اطلاعات درست به متقاضيان بدهند تا بهره برداري هاي لازم از فضاي موجود صورت گيرد.
وي خاطرنشان كرد: رونق اقتصادي و گردش مالي زنجيره اي از ويژگي هاي بوم گردي است و دولت براي ساخت هر خانه بوم گردي با توجه به نوع طرح، از 600 ميليون تا يك ميليارد ريال تسهيلات بانكي ارزان قيمت ارائه مي دهد.
رنجكش تصريح كرد: با توجه به اينكه روستاهاي اين شهرستان زيرساخت هاي لازم را براي فعاليت هاي گردشگري دارد، دهياران با ارائه طرح هاي توجيهي گردشگري و اشتغال زايي نقش موثري در توسعه صنعت گردشگري ايفا كنند.
فرماندار آستارا افزود: اقامتگاه هاي بومي و محلي بايد با شيوه اي مطلوب براي مسافران اداره شود تا ميهمانان با شيوه سنتي زندگي در آن آشنا شده و از غذاهاي محلي استفاده كنند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت و 62 روستا در 2 بخش مركزي و لوندويل در غرب استان گيلان قرار دارد و جزو 20 شهر گردشگر پذير ايران است.
7105 / 7124 / 2007