۲۳ اسفند ۱۳۹۶،‏ ۱۶:۱۵
کد خبر: 82862644
۰ نفر
آب تالاب استيل آستارا افزايش يافت

آستارا - ايرنا - رئيس اداره منابع آب آستارا گفت: به دنبال بارش هاي اخير و افزايش آب هاي جاري، ميزان آب تالاب استيل اين شهرستان از يك به 2 ميليون متر مكعب افزايش يافت.

آرش سيف اللهيان روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود: آب اين تالاب، منبع پايدار تامين آب شاليزارهاست و اداره منابع آب آستارا در فصول آبياري اراضي كشاورزي، از آب مازاد آن سالانه 2 بار استفاده مي كند.
وي اظهار كرد: در اواخر خرداد ماه و اوايل تابستان، بخش عمده آب تالاب به دليل گرماي هوا تبخير و حجم آن به حدود يك ميليون متر مكعب مي رسد.
سيف اللهيان اضافه كرد: امكان افزايش ذخيره آب تالاب با لايروبي آن وجود دارد و تحقق اين امر نيازمند همكاري دستگاه هاي متولي و اعتبار لازم است.
محمدرضا روشني رئيس اداره محيط زيست آستارا نيز گفت: افزايش آب تالاب استيل، جلوه خاصي به آن بخشيده و در جذب گردشگر به محيط آن موثر است.
وي افزود: زباله از تهديدهاي جدي طبيعت آستارا و تالاب استيل است و به گردشگران توصيه مي شود در حفاظت محيط زيست كوشا باشند.
تالاب گردشگرپذير استيل با 138 هكتار وسعت در نزديكي شهر آستارا و حاشيه جاده آستارا به تالش قرار دارد و از سال 84 به عنوان يكي از مناطق نمونه گردشگري استان گيلان و منطقه شكار ممنوع محسوب مي شود.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع است.
7105 / 7124/2007