۲۳ اسفند ۱۳۹۶،‏ ۱۲:۳۸
کد خبر: 82862333
۰ نفر
ترقه و آتش چهارشنبه سوري، هواي تهران را آلوده كرد

تهران - ايرنا - سخنگوي شركت كنترل كيفيت هواي تهران گفت: هواي آلوده و شرايط بحراني كه از سه شنبه شب تا امروز در هواي تهران تنفس شده، حاصل ترقه ها و آتش هايي است كه در چهارشنبه سوري در شهر روشن بود.

به گزارش ايرنا از شركت كنترل كيفيت هواي تهران، ليلا نظري اظهاركرد: شب چهارشنبه آخر سال طي سه ساعت كيفيت هواي تهران به شرايط بحران و هواي ناسالم براي همه افراد رسيد.
وي افزود: در پي آتش بازي هاي چهارشنبه سوري در شهر تهران، شاخص كيفيت هواي تهران با شيب زيادي افزايش پيدا كرد و از شرايط پاك با شاخص 49 در ساعت 20 به شرايط ناسالم براي تمامي اقشار جامعه با شاخص 156 در ساعت 23 رسيد، البته لازم به ذكر است كه بر طبق داده هاي اندازه گيري شده در ايستگاه هاي سنجش كيفيت هواي تهران، شاخص كيفيت هوا در مناطقي از شهر به بالاي 200 و يا نزديك به آن نيز رسيد كه نشانگر شرايط بسيار ناسالم است.
در حال حاضر آلاينده شاخص شهر تهران ذرات معلق كوچكتر از 2.5 ميكرون است، اما افزايش غلظت ها در ساير آلاينده ها از جمله گوگرد دي اكسيد و كربن منوكسيد نيز مشاهده مي شود.
تهران امسال 107 روز با آلودگي هوا درگير بود. 70 درصد روزهاي امسال هوا پاك و سالم در پايتخت تنفس شده و در 30 درصد روزهاي گذشته از سال هوا آلوده بوده است.
*براي اطلاع از اخبار متنوع انتشار يافته در شبانه روز با كانال ايرنا استان تهران در تلگرام به نشاني IRNATEHRAN@ همراه شويد.
تهرام/ 9754 / 1539