۲۳ اسفند ۱۳۹۶،‏ ۱۲:۱۹
کد خبر: 82862305
۰ نفر
3 هزار تیم جنگل های كشور را در نوروز حفاظت می كنند

كرج- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور گفت كه برای ایام تعطیلات نوروز 3 هزار تیم به طور شبانه روزی از جنگل ها و منابع طبیعی كشور حفاظت می كنند.

به گزارش ایرنا، سرهنگ قاسم سبزعلی روز چهارشنبه در حاشیه آیین رونمایی از طرح حامی كه در اداره كل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز برگزار شد، افزود: نوبت بندی این تیم ها در سراسر كشور به صورت عملیاتی از هم اكنون انجام شده و كارهای گشت زنی و پایش از 25 اسفند ماه آغاز می شود.
وی اظهار داشت: همچنین هماهنگی های لازم با نیروهای انتظامی و دستگاه های قضایی انجام شده تا با افراد متخلف در این حوزه در زمان مناسب برخورد قانونی داشته باشیم.
سبزعلی با بیان اینكه در امر حفاظت مردم به خوبی همراه ما هستند، گفت: سامانه 1504 در سراسر كشور به صورت شبانه روزی فعال است تا مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا حریق، به این سازمان اطلاع رسانی لازم را داشته باشند.
سبزعلی یكی از ظرفیت های بسیار قوی سازمان جنگل ها را در امر حفاظت وجود حدود 200 هزار همیار طبیعت دانست و افزود: همیاران طبیعت درحوزه حفاظت كمك چشمگیری دارند به طوریكه حضور این همیاران و مشاركت مردمی باعث كاهش 60 درصدی سطح آتش سوزی ها در مراتع و جنگل ها و همچنین كاهش چشمگیر تخریب ها و تصرفات اراضی ملی شده است.
6156/ 6155