۲۳ اسفند ۱۳۹۶،‏ ۷:۴۰
کد خبر: 82861903
۰ نفر
بارندگی در همدان 55 درصد كاهش یافت

همدان - ایرنا - مدیركل هواشناسی همدان گفت: میزان بارندگی سال زراعی (اول مهرماه تاكنون) در این استان نسبت به میانگین بلند مدت 55 درصد كاهش یافته است.

سعید باقری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: میزان بارندگی در استان همدان نسبت به كل بارش در طول سال 45 درصد است با این توصیف 55 درصد بارندگی تا پایان سال باید انجام شود تا به حد نرمال دست یابیم كه این میزان بارندگی در چند روز باقی مانده تا پایان سال غیرممكن است.
وی اضافه كرد: به طور متوسط باید سالانه 340 میلی متر بارندگی داشته باشیم ولی امسال 156 میلی متر بارندگی صورت گرفته است.
باقری اضافه كرد: به علت كاهش بارندگی در سال زراعی امسال استان همدان رتبه 12 كشور را از نظر میزان بارندگی به خود اختصاص داده است.
وی پیش بینی كرد: وضعیت جوی همدان در چند روز پایانی سال پایدار بوده و افت دما نخواهیم داشت هر چند احتمال بارش های پراكنده در برخی از نقاط استان اواخر هفته جاری وجود دارد.
مدیركل هواشناسی همدان ادامه داد: شهروندان به راحتی می توانند شستشو و خانه تكانی انجام داده و نگران بارش باران و كثیف شدن لوازم خود نباشند.
وی ادامه داد: رنگ آمیزی و كف نوشته جاده ها و معابر شهری هم اینك در حال انجام است و این اقدام به علت وضعیت جوی مناسب استان است.
6 هزار و424 میلیون متر مكعب نزولات جوی استان در سال بوده كه 60 درصد آن تبخیر و تعرق شده و 2 هزار و 570 میلیون متر مكعب به عنوان منابع آب تجدید پذیر استان است.
7526/2087