ايرانشهر با بيش از 150 مكان ديدني آماده استقبال از مسافران نوروزي است

زاهدان - ايرنا - فرماندار ايرانشهر در جنوب سيستان و بلوچستان گفت: اين شهرستان با آب و هواي مناسب و با داشتن بيش از 150 مكان ديدني و گردشگري آماده استقبال از مسافران و مهمانان نوروزي است.

نبي بخش داودي روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: با توجه به قرار گرفتن ايرانشهر در مسير بندر چابهار؛ هر ساله اين شهرستان ميزبان مسافران و مهمانان نورزي است.
وي افزود: بيت رهبر معظم انقلاب، قلعه ناصري، قلعه تاريخي و كهن بمپور، سد و رودخانه بمپور، چشمه آب گرم بزمان، قبرستان اسپيدژ، رودخانه سرسبز دامن، نخلستان هاي سربه فلك كشيده دهستان آبادان، بقعه سيد مهدي و ساير مكان هاي ديدني براي بازديد مسافران نوروزي آماده شده است.
فرماندار ايرانشهر تصريح كرد: براي رفاه حال مسافران نوروزي هشت كميته به منظور خدمات رساني در سطح اين شهرستان تشكيل شده است.
وي افزود: به نخستين مسافر نوروزي كه بعد از تحويل سال نو وارد ايرانشهر شود هدايايي از صنايع دستي منطقه به رسم ياد بود به وي اهدا مي ‌شود.
داودي گفت: تمام تمهيدات لازم براي استقبال، اسكان و ديدن مكان هاي تاريخي، فرهنگي و گردشگري ايرانشهر پيش بيني شده است.
به گزارش ايرنا ايرانشهر از توابع سيستان و بلوچستان در 335 كيلومتري جنوب زاهدان مركز اين استان واقع شده است.
اين شهرستان با نام قديمیˈفهرجˈاز نظر اقليمي آب و هوايي گرم دارد و در طول تاريخ كهن خود مركز سياسي و اجتماعي منطقه به شمار مي آمده است.
شهرستان ايرانشهر به واسطه قرار گيري در شاهراه ارتباطي فرهنگ هاي بزرگ پيش از تاريخ منطقه در بردارنده مجموعه اي از كهن ترين، با ارزش ترين و مهمترين سايت هاي باستاني و تاريخي سيستان و بلوچستان است.
7314**3213