سرانه بودجه شهرداری سمیرم كمتر از میانگین كشوری است

سمیرم، اصفهان- ایرنا- شهردار سمیرم گفت: سرانه بودجه این شهرداری برای هر شهروندفقط 2 میلیون ریال است كه این رقم یك میلیون و 200 هزار ریال از حداقل میانگین كشوری كمتر است.

به گزارش ایرنا، حسینعلی صادقی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این سرانه اندك حتی از كف سرانه كشوری كه سه میلیون و 200 هزار ریال برآورده شده نیز كمتر است.
وی تاكید كرد : بودجه ای كه برای شهرداری در سال آینده پیشنهاد شده ، 50 میلیارد ریال است كه نزدیك به 30 میلیارد ریال آن صرف حقوق و امور كاركنان خواهد شد.
به گفته وی، بخش ناچیزی از این اعتبار صرف كارهای عمرانی می شود كه اگر دولت كمك نكند در این بخش نیز دچار مشكل خواهیم شد.
شهردار سمیرم همچنین گلكاری، درختكاری، تولید هزار گلدان شب بو و رز ، آماده كردن فضاهای گردشگری و تفریحی و ایستگاه راهنمای مسافر را بخشی از فعالیت های شهرداری در آستانه سال نو عنوان كرد.
وی افزود: طرح تفریحی قایقرانی در بندآبی پارك دریاچه اجرا و 2 بازارچه در همین محل و امامزاده ابراهیم همزمان با نوروز آتی دائر می شود.
صادقی با تاكید بر توانمند سازی محلی گفت: 6 گروه كمیته شهری با مشاركت مردم و نخبگان شهر در حال شكل گیری است كه فروردین ماه سال 97 شاهد آغاز فعالیت این كمیته ها در بخش های مختلف خواهیم بود.
شهردار سمیرم افزود: این كمیته ها در مسیر اجرای طرح بزرگ بازآفرینی شهری به دنبال بهره گرفتن از نظرها، توان و دیدگاه های مردمی در هر محله هستند.
شهر سمیرم دارای 26 هزار نفر جمعیت و هفت محله است.
این منطقه در جنوبی ترین نقطه اصفهان و در 160 كیلومتری مركز این استان قرار گرفته است.
7147/ت/ 6022