18 هزار هكتار از اراضی بیابانی ایلام نهالكاری می شود

ایلام - ایرنا - مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام پیش بینی كرد: 18 هزار هكتار از اراضی بیابانی استان در سال 97 با هدف كاهش بیابان زایی نهالكاری شود.

رضااحمدی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: در سال 97 طرح 15 هزار هكتاری نهالكاری در شهرستان های مهران، دهلران و آبدانان با اعتبار 675 میلیارد ریال اجرای می شود.
وی افزود: اجرای یك هزار و 500 هكتار از زمین های شهرستان آبدانان از محل پروژه بین المللی تعمیم ترسیب كربن با اعتبار 67.5 میلیارد ریال برنامه ریزی شده است.
احمدی مالچ پاشی توام با نهالكاری در گستره یك هزار و 500 هكتار با اعتبار 300 میلیارد ریال را از دیگر طرح های سال آینده دانست كه در صورت تامین اعتبار مكان یابی آن انجام می گیرد.
وی تشكیل سه مورد صندوق اعتباری خرد روستایی با اعتبار 600 میلیون ریال، اعطای 23 فقره وام اشتغال زایی به متقاضیان، نهالكاری 220 هكتار از راضی با مشاركت مردم از اقدام های منابع طبیعی در حوزه بیابان زدایی است.
احمدی تشكیل 180مورد كلاس و كارگاه آموزشی - ترویجی در ارتباط با پروژه های روستاهای منطقه، تشكیل و راه اندازی صندوق های توسعه پایدار در روستاهای هدف و شروع مطالعه 44 هزار هكتار از پروژه های اقتصادی اجتماعی استان از برنامه های امسال بوده است.
به گزارش ایرنا، از گستره 2 میلیون هكتاری استان ایلام را یك میلیون و 700 هزار هكتار اراضی طبیعی تشكیل داده است.
7172/6034