استعلام اصالت و كيفيت تجهيزات نظارت تصويري امكان پذير شد

تهران- ايرنا- رييس اتحاديه توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الكترونيك و حفاظتي تهران از رونمايي سامانه استعلام سطح بندي تجهيزات نظارت تصويري از جمله دوربين هاي مدار بسته خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادي ايرنا، «صادق فيض آبادي» روز يكشنبه در نشستي خبري، با اشاره به فعاليت غيرقانوني برخي شركت ها در زمينه هاي تجهيزات نظارت تصويري (دوربين مدار بسته)، اظهار داشت: تجهيزات نظارت تصويري به منظور ارتقاي امنيت به كار گرفته مي شود و نمي توان از شركت هاي غيرقانوني، انتظار ارتقاي امنيت داشت.
وي افزود: در سامانه استعلام سطح بندي تجهيزات نظارت تصويري، مدل هاي مختلف اين تجهيزات از نظر «حوزه كارآمدي»، «سطح امنيت» و همچنين «انتقال تصوير» سطح بندي شده اند و مردم قبل از خريد اين تجهيزات، مي توانند با مراجعه به پايگاه اين سامانه به نشاني اينترنتي www.egovahi.ir نسبت به اصالت آن اطمينان پيدا كنند.
فيض آبادي در پاسخ به ايرنا مبني بر اينكه اين طرح فقط مختص تهران است يا كل كشور مي توانند از آن بهره مند شوند، گفت: اگرچه حوزه فعاليت اتحاديه توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الكترونيك و حفاظتي، در تهران تعريف شده است، اما فعاليت اين سامانه به تهران محدود نمي شود.
وي كاركرد استفاده از اين سامانه را جلوگيري از تخلف ذكر كرد و گفت: در برخي موارد مشاهده شده كه مشخصات واقعي دستگاه با مشخصات اعلامي توليد كننده مطابقت ندارد و شكايت هايي در اين زمينه مطرح مي شود؛ از همين رو سامانه الكترونيكي استعلام سطح بندي تجهيزات نظارت تصويري راه اندازي شد كه همه مشكلات را حل مي كند.
فيض آبادي ادامه داد: در اين راستا آزمايشگاه هايي تاسيس شده و بررسي هاي لازم را در مورد تجهيزات انجام مي دهد.
وي افزود: با استفاده از اين سامانه، تقلبي يا اصل بودن تجهيزات نظارت تصويري را شناسايي كرده و امكان انتخاب، خريد مناسب، دقيق، كاربردي و در عين حال امكان مقايسه اين تجهيزات بر اساس نتايج مورد تاييد مرجع رسمي را براي مردم فراهم مي كند.
فيض آبادي اضافه كرد: سطح بندي تجهيزات نظارت تصويري، ابزاري براي اطلاع از اصالت، كارآمدي، امنيت و كيفيت تجهيز نظارت تصويري است كه با اين كار امكان رقابت براي توليدكنندگان داخلي نيز به خوبي فراهم مي شود.

اخبار اقتصادي ايرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام*9189*2025