۲۰ اسفند ۱۳۹۶،‏ ۱۲:۵۸
کد خبر: 82858630
۰ نفر
متكدی میلیونر در سنندج دستگیر شد

سنندج - ایرنا - مدیر مركز جمع آوری و ساماندهی متكدیان شهرداری سنندج گفت: در آستانه سال نو و در راستای ساماندهی و جمع آوری متكدیان، یك متكدی با 67 سال سن به همراه 31 گرم طلا و 120 میلیون ریال پول نقد دستگیر شد.

صلاح الدین وكیلی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: این خانم از یكی از شهرستان ها به سنندج آمده و در خیابان امام تكدی گری می كرد.
به گفته وی، این فرد توسط اكیپ جمع آوری و ساماندهی متكدیان شناسایی و در راستای بررسی وضعیت معیشتی به مركز نگهداری متكدیان واقع در خیابان 17 شهریور انتقال داده شد.
وی افزود: پس از بررسی های انجام شده در زمینه وضعیت معیشتی و از بازرسی بدنی او بیش از 31 گرم طلا شامل 6 عدد انگشتر، 2 عدد النگو و یك عدد گردنبند همراه با فاكتورهای خرید كشف شد.
مدیر مركز جمع آوری و ساماندهی متكدیان شهرداری سنندج یادآور شد: این متكدی علاوه بر این مقدار جواهرات، دارای چند دفترچه حساب بانكی نیز بود كه در مجموع موجودی حساب های بانكی اش بیش از 105 میلیون ریال است.
وكیلی تاكید كرد: این متكدی علاوه بر دفترچه حساب بانكی، بیش از 13 میلیون ریال وجه نقد نیز همراه خود داشت كه از راه تكدی گری بدست آورده بود.
وی با بیان اینكه نیازمندان واقعی جامعه هیچگاه اقدام به تكدی گری در سطح شهر نمی كنند، گفت: این فرد متكدی برای بررسی وضعیت به مراجع قضایی تحویل داده شد.
مدیرمركز جمع آوری و ساماندهی متكدیان شهرداری سنندج از شهروندان خواست در راستای كاهش این معضل اجتماعی در سطح شهر به هیچ وجه به متكدیان خیابانی كمك نكنند و شهرداری را در اجرای بهتر و ساماندهی متكدیان یاری دهند.
به گزارش ایرنا، اكیپ جمع آوری و ساماندهی متكدیان شهرداری سنندج هر سال در آستانه فرا رسیدن سال نو بصورت ویژه نسبت به اجرای طرح جمع آوری متكدیان و افراد كارتن خواب سطح شهر اقدام می كنند.
شهر سنندج مركز استان كردستان با حدود 500 هزار نفر جمعیت با سه ناحیه شهرداری اداره می شود.
7348/9102