398 كانون فرهنگی، هنری در مساجد لرستان ایجاد شد

خرم آباد - ایرنا - سرپرست دبیرخانه كانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان گفت: 398 كانون فرهنگی هنری مسجد در این استان با هدف مقابله با شبیخون فرهنگی و جذب جوانان به مساجد ، فعالیت می كنند.

به گزارش ایرنا محمد ابدالی پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینكه كانون های فرهنگی هنری مساجد به عنوان گسترده ترین شبكه فرهنگی در كشور فعالیت دارند اظهار كرد: مساجد از صدر اسلام كاركردهای مختلف داشته اند و پایگاه اجتماعی، نماد هویت دینی و دانشگاهی برای تربیت صحیح بوده و امروز هم مساجد می تواند سنگر مقابله با توطئه های دشمنان باشد.
وی ادامه داد: كانون های فرهنگی هنری مساجد در سال 71 براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و به منظور مقابله با شبیخون فرهنگی تاسیس شد.
وی با اشاره به توجه ویژه دولت تدبیر و امید به كیفی سازی فعالیت‌ ها در این مراكز گفت: راه‌اندازی كانون‌ های فرهنگی و هنری، تجهیز كتابخانه ‌های مساجد، آموزش نیروهای مستعد و جوان در مساجد، برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی، فعالیت‌های متنوع قرآنی، برگزاری دوره‌های هدفمند ، حضور در مساجد دانشگاه ‌ها و راه‌اندازی مراكز دیجیتال در مساجد از محورهای فعالیت این كانون است.
به گفته وی كانون های فرهنگی هنری مسجد بهترین مرجع برای برنامه ریزی و هدایت فعالیت های فرهنگی و همچنین تشویق و ترغیب نسل جوان و نوجوان به مساجد است.
ابدالی پور بیان كرد: بانك اطلاعاتی نخبگان كانون های فرهنگی هنری مساجد استان لرستان در حال تدوین بوده و در این راستا در كانون های فرهنگی هنری مساجد استان برنامه ریزی مناسب برای شناسایی نخبگان و افراد با استعداد كانون های فرهنگی هنری مساجد استان به عمل آمده است.
وی رویكرد دبیرخانه كانون های فرهنگی هنری مساجد در لرستان را تلاش برای كادرسازی، كیفی سازی برنامه های كانون ، شبكه سازی و توانمند سازی ظرفیت های فرهنگی اهالی مسجد عنوان كرد.
18 اسفند بیست و پنجمین سالروز تاسیس كانون‌های فرهنگی هنری مساجد كشور می باشد.
3210/6060