۱۹ اسفند ۱۳۹۶،‏ ۱۲:۱۹
کد خبر: 82857486
۰ نفر
واكنش بهزیستی به تخریب منزل خانواده معلول ارومیه‌ای

تهران - ایرنا - رئیس سازمان بهزیستی به اقدام شهرداری ارومیه در تخریب منزل مادر معلول و دو فرزند معلولش واكنش نشان داد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی سازمان بهزیستی، انوشیروان محسنی بندپی روز شنبه گفت: اخیرا لایحه جامع حمایت از حقوق معلولان را در مجلس تصویب كردیم و این قانون در بندهای خود تكالیف زیادی را برای سازمان های مختلف جهت حمایت های مختلف از جمله رفع مشكل مسكن، اشتغال، مناسب سازی اماكن، تحصیل و آتیه معلولان در نظر گرفته كه شاید بهترین عیدی برای معلولین عزیز كشور بود.
وی تصریح كرد: شیوه اقدام شهرداری ارومیه در تخریب منزل مسكونی یك خانواده 3 معلولی، آن هم در آستانه سال جدید، با هر توجیهی نهایت بی تدبیری و مغایر با اصول شرع و اخلاق اسلامی است.
وی با نكوهش انجام چنین اقدامی گفت: دستور بررسی ابعاد و دلایل موضوع یاد شده در كمترین زمان و همچنین حل مشكل سرپناه این خانواده را داده ام و از مسئولان قضایی نیز پیگیری حقوقی ماجرا را انجام خواهیم داد.
رئیس سازمان بهزیستی كشور گفت: امیدوارم كه مسئولین بخش های مختلف كشور، محدودیت های قشر معلول را درك كرده و با مشكلات آنها با تدبیر و هماهنگی برخورد كنند و دیگر شاهد تكرار چنین وقایعی در كشور نباشیم.
گفتنی است خبر تخریب منزل خانواده معلول سه نفره(مادر، پسر و دختر) با توجیه غیرقانونی بودن ساخت و ساز در محله سه‌راهی ایثار ارومیه طی روزهای اخیر در فضای مجازی جنجالی شد.
اجتمام**9185 **1569

سرخط اخبار جامعه