لبخندهای ظریف درنشست بین‌المللی زنان،صلح و امنیت پایدار

تهران -ایرنا - محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه امروز در حالی در نشست بین المللی زنان ، صلح و امنیت پایدار شركت كرد كه در ابتدای سخنرانی اش به نظر رسید كه متن سخنرانی را همان پشت تریبون به او دادند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ظریف كه تازه سخنرانی اش را شروع كرده بود ترجیح داد خودش حرف بزند تا اینكه به متن ارایه شده مراجعه كند.
این متن را در دقیقه دوم سخنرانی ظریف به او دادند اما آقای وزیر با لبخند در حالی كه از گرفتن و در عین حال خواندن متن سرباز می زد خطاب به حضار این نشست اظهار كرد: «چیزی را كه آدم نخوانده كه نمی تواند الان درباره آن صحبت كند!» بعد هم خودش بدون هیچ متنی سخنرانی كرد.

** سلفی با ظریف
ظریف آخرین سخنران این نشست بین المللی بود و پس از آن ، شركت كنندگان نشست نه تنها با او عكس یادگاری بلكه پایین پله های مركز مطالعات وزارت خارجه سلفی هم با وزیر خارجه كشورمان گرفتند.
با وجود لبخند معروف ظریف به نظر می رسید این لبخند برای یكی از عكاسان حاضر كافی نبود چون آن عكاس به ظریف گفت : «آقای ظریف بی زحمت یه كم لبخند بزنید!»

** مجری حواس پرت
در ابتدای برگزاری نشست بین المللی زنان ، صلح و امنیت پایدار ، مثل تمام نشست ها ، سرود ملی نواخته شد اما معلوم نبود كه مجری محترم این نشست در زمان پخش سرود ملی كجا بود ! چون بعد از پخش سرود ، خیلی شیك ، پشت تریبون قرار گرفت، ابتدا به شركت كنندگان نشست خیر مقدم گفت بعد هم آنها را به گوش دادن سرود ملی كشورمان دعوت كرد كه ناگهان به او گوشزد كردند مبنی بر اینكه « سرود ملی قبلا نواخته شده است!» خانم مجری نیز هول شد و با لبخند تلاش كرد تا قضیه را جمع كند.

**خانم ابتكار و فیلم برداری از اركستر بانوان
این گوشی های هوشمند به دلیل دوربین داشتن ، ابزار خوبی به شمار می آیند . در نشست امروز ، گروهی از بانوان ، اركستر كوبه ای با عنوان « آوای ناریكا» را اجرا كردند .
طنین چندین دف به طور همزمان ، همه را به وجد آورده بود، به نظر می رسید كه نفس ها بند آمده است. خیلی از شركت كنندگان این نشست اعم از خارجی و داخلی گوشی به دست با دوربین های روشن شروع به عكاسی و فیلمبرداری از اركستر كردند.
در این میان معصومه ابتكار معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده هم به این جمع پیوست و در حالی كه دوربین گوشی اش را روشن كرده بود از این گروه عكس یا فیلم گرفت.
برنامه این بانوان نوازنده آنقدر زیبا بود كه شماری از میهمانان خارجی به حالت ایستاده ، آنان را تشویق كردند .
به گزارش ایرنا ، نشست بین المللی زنان ، صلح و امنیت پایدار كه از روز 16 اسفند در مركز مطالعات وزارت خارجه و با میزبانی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری آغاز بكار كرده بود، امروز 17 اسفند (پنجشنبه) با سخنرانی وزیر امور خارجه كشورمان و صدور بیانیه ای به كار خود پایان داد.
در این نشست فعالان زن از كشورهایی همچون لبنان ، بنگلادش ، افغانستان ، اندونزی ، پاكستان و هندوستان شركت كردند.
تعادل جنسیتی توسعه صلح و پایداری امنیت ، آثار مخاصمات و در گیری های مسلحانه بر زنان ، نقش زنان در فرآیند صلح ، نقش زنان در توسعه پایدار و امنیت محیط زیست از محورهای این نشست بین المللی بود.
اجتمام ** 1776*1436*