۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲
کد خبر 82855705
۰ نفر
ظریف: دنیای انحصار به سر آمده است

تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه گفت: زمانی تصور می شد كشورهای قدرتمند می توانند دنیا را به سمت صلح و جنگ بكشانند اما امروزه نقش اساسی فرد انسانی در تعیین آینده نشان داد ، دنیای انحصار به سرآمده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدجواد ظریف روز پنجشنبه در آیین كاشت درخت صلح و دوستی كه با حضور سیدعباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه، محمدعلی نجفی شهردار تهران، سفرای كشورهای مختلف و نمایندگان سازمان های بین المللی دربوستان نوروز تهران برگزار شد افزود: نقش فوق العاده فرد انسانی نشان داد دیگر نمی توان ادعا كرد قدرت تغییر نداریم.
وی ادامه داد: دنیای ما دنیای مرزها، اختلاف ها، نفرت افكنی ها و ترویج خشونت و مخالفت با یكدیگر نیست بلكه دنیای نوروز، بازگشت زیبایی و نشاط است.
وی اظهار كرد: آنچه ما را به هم پیوند می دهد بسیار گسترده تر از آنچه ممكن است تفاوت های میان ما ایجاد كرده باشد، است.
ظریف خاطرنشان كرد: یكی از مهمترین عوامل پیونده دهنده ما، محیط زیست است كه امروز با یك چالش جهانی در این حوزه روبرو هستیم.
وی با بیان اینكه تمام جهانیان از یك واقعیت خطرناك یعنی از بین رفتن محیط زیست رنج می برند تصریح كرد: هیچ كشوری علیرغم قدرت و توانمندی نمی تواند به تنهایی با این چالش را حل كند.
وزیر امور خارجه كشور افزود: بدین معنا كه همه ساكن یك كشتی هستیم كه یا به سلامت خود را به ساحل می رسانیم یا از آن باز می مانیم.
به گزارش ایرنا، در این آیین از كتاب خیابان صلح كه حاوی مطالبی پیرامون آثار ارزشمند خیابان سی تیر و میرزا كوچك خان است رونمایی شد.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با كانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
تهرام/9353 / 1539