سفیر هلند در ایران: زنان ایران شایسته كسب مسوولیت های بیشتری هستند

تهران - ایران - سفیر كشور هلند در جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران كشوری مستثنا از كشورهای جهان نیست و باید به بانوان مسوولیت های بیشتری در این كشور داده شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سوزانا ترستال روز پنجشنبه در نشست بین المللی زنان ،صلح و امنیت افزود: در ایران با زنان قدرتمند زیادی ملاقات كردم به عنوان مثال سه معاون وزیر طی دو و نیم سال گذشته در این كشور، زن بودند اما باید بستر بیشتری برای مسوولیت های زنان در ایران فراهم شود ضمن اینكه این موضوع در تمام جهان وجود دارد.
ترستال با اشاره به منازعات اخیر در خاورمیانه از جمله عراق تاكید كرد: هیچ راه حل نظامی برای منازعات وجود ندارد و تنها راه حل پایدار راه حل سیاسی از طریق تعهدات خود و تعامل با شركاست كه این در این میان مشاركت زنان بسیار مثمر ثمر خواهد بود .
وی اضافه كرد : به همین علت است كه باید تلاش شود تا زمینه مشاركت زنان فراهم شود.
وی با تاكید بر توازن جنسیتی تصریح كرد :تنها مشاركت برابر زن و مرد است كه به صلح منتج می شود.
سفیر كشور هلند در جمهوری اسلامی ایران همچنین تاكید كرد: این توازن جنسیتی باید در تعیین تمام سیاست ها مورد توجه قرار گیرد.
به گزارش ایرنا ، نشست بین المللی زنان ، صلح و امنیت پایدار كه از روز 16 اسفند در مركز مطالعات وزارت خارجه و با میزبانی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری آغاز بكار كرده بود امروز 17 اسفند (پنجشنبه ) با سخنرانی وزیر امور خارجه كشورمان و صدور بیانیه ای به كار خود پایان داد.
در این نشست فعالان زن از كشورهایی همچون لبنان ، بنگلادش ، افغانستان ، اندونزی ، پاكستان و هندوستان شركت كردند.
تعادل جنسیتی توسعه صلح و پایداری امنیت ، آثار مخاصمات و در گیری های مسلحانه بر زنان ، نقش زنان در فرآیند صلح ، نقش زنان در توسعه پایدار و امنیت محیط زیست از محورهای این نشست بین المللی بود.
اجتمام **١٧٧٦ **1569