توسعه حضور زنان درعرصه های مدیریتی مسكوت مانده است

تهران - ایرنا - دبیركل حزب همدلی مردم تهران تاكید كرد: با وجود تاكید مقام عظمای ولایت بر توسعه حضور زنان در عرصه های مدیریتی، این امر همچنان مسكوت مانده و از زنان تحصیلكرده و خوش فكر و توانمند بدرستی استفاده نشده است.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی حزب همدلی مردم تهران، احمد نبوی روز چهارشنبه در بخشی از بیانیه ای بمناسبت روز زن افزود: این حزب با تاكید بر تلاش در انتخاب و بكارگیری زنان در سطوح مختلف مدیریتی و تكریم ارزشمندی های این عنصر بی بدیل خلقت، در موضوع مشاغل خانگی بانوان خانه دار و در راستای اجرای طرح اقتصاد مقاومتی، برنامه ای دارد كه در آینده ای نزدیك تقدیم دولت خواهد كرد.
وی در بخشی دیگر از این بیانیه با استناد به منویات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب افزود: مقام معظم رهبری معتقدند، اگر كسی با استناد به بینش اسلامی بخواهد زن را از كار علمی محروم كند، از تلاش اقتصادی باز دارد یا از تلاش سیاسی و اجتماعی بی‏نصیب سازد، به خلاف حكم خدا عمل كرده است. زنان به قدری كه توان جسمی و نیازها و ضرورت‏هایشان اجازه می‏دهد می‏توانند در فعالیت‏ها شركت كنند.
نبوی افزود: ایشان می فرمایند: 'زن هر چه می‏تواند، تلاش اقتصادی، سیاسی و اجتماعی كند، شرع مقدس، مانع نیست؛ البته چون از لحاظ جسمانی، ظریف‏تر از مرد است، لذا ضرورت‏هایی دارد. تحمیل كار سنگین بر زن، ظلم به زن است؛ اسلام این را توصیه نمی‏كند؛ چنان كه منع هم نمی‏كند.
وی تاكید كرد: سازمان زنان حزب همدلی مردم تهران(همت) با ادای احترام به مقام زن بویژه زن مومن، انقلابی، حق خوی، حق جو و حق شناس، بر این امر ثابت قدم ایستاده است كه شایستگی ها و توانمندی های زنان ایران زمین بیش از توجهاتی است كه تاكنون به توانمندی های مدیریتی و اعتباری آنها شده است.
سیام**6984**1553