مهندسان برترحوزه كشاورزی ومنابع طبیعی تجلیل شدند

تهران- ایرنا- مهندسان برجسته كشاورزی و منابع طبیعی كشور امروز چهارشنبه با حضور رییس فرهنگستان علوم معرفی و تجلیل شدند.

به گزارش خبرنگارعلمی ایرنا، درچهارمین دوره تجلیل ازمهندسان برجسته كشاورزی و منابع طبیعی كشور بعد از داوری ٣٠ مهندس معرفی شده از سازمان ها و شاخه های مختلف ٦ نفر به عنوان مهندس برجسته انتخاب شدند.
دكتر 'داود نیك كامی' یكی از مهندسان برجسته منابع طبیعی در سال 96 است.وی دارای دكتری رشته آبخیزداری؛ دارنده جایزه پژوهشگر برگزیده وزارت جهاد كشاورزی در سال ١٣٨٧و پژوهشگر برگزیده پژوهشكده حفاظت از خاك و آبخیزداری در سال ٩٢ است.
وی تهیه نقشه ملی فرسایندگی باران كشور، طراحی و ارایه الگوی استفاده از اراضی در مقیاس ملی باد استفاده از مدل های برنامه ریزی چند هدفی، تدوین برنامه راهبردی ملی حفاظت خاك كشور، استاد راهنما و مشاور ١٢ پایان نامه در مقطع دكتری و كارشناسی ارشد، انتشار ٤٠ مقاله در مجلات علمی و پژوهشی فارسی و ١٨ مقاله در مجلات خارجی، ارایه ٢٨ مقاله در سمینارهای داخلی و ١٧ مقاله در سمینارهای بین المللی و تالیف سه كتاب برخی خدماتی است كه در كارنامه دارد.
دكتر 'علی عطار' دارای كارشناسی ارشد پیوسته رشته باغبانی.وی استاد مشاور 9 رساله و پایان نامه در مقطع كارشناسی ارشد و دكتری، احداث 40 هكتار باغ مدرن و متراكم سیب و گلابی با استفاده از توری مخصوص برای پیشگیری از خسارت تگرگ و آفتاب سوختگی، ازدیاد و معرفی هشت رقم از ارقام مرغوب انگور تركمنستان در كارنامه خود دارد.
همچنین مشاور و مجری احداث باغ 100 هكتاری ارقام آلبالوی مجارستان، دریافت لوح سپاس و جایزه از رییس جمهور وقت به مناسبت فناوری جدید در تولید زردآلودی تاج آویزان در هشتمین جشنواره خوارزمی سال 74 ، دریافت تقدیر نامه از دبیر كل خانه كشاورز به مناسبت فعالیت 40 ساله در امور باغبانی در سال 1384، مسئولیت فنی جابجایی حدود هزار و 400 اصله درختان بزرگ 15 ساله چنار برای اولین بار در كشور به روش روت بال در سال 1356 برخی از اقداماتی دكتر عطار است كه در كارنامه وی به چشم می خورد.
دكتر'رحیم اسلامی زاده' یكی دیگر از مهندسان برتر حوزه كشاورزی و منابع طبیعی بود كه امروز تجلیل شد.وی دارای دكتری رشته حشره شناسی كشاورزی است.
احداث باغ های مركبات مدرن و اقتصادی با هدف ایجاد اشتغال و تولید محصول با كیفیت با ظرفیت تولید 700 تن انواع مركبات در سال و اشتغال ثابت 10 نفر، طراحی و ساخت و راه اندازی آزمایشگاه تولید اسپان (بذر) قارچ خوراكی با ظرفیت 600 تن در سال، حذف سمپاشی های حشره كش بر ذرت تابستانه استان خوزستان از سال 72 ، استاد مشاور سه پایانه در دوره كارشناسی ارشد، انتشار 4 مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی ، ارائه 22 مقاله در سمینارهای داخلی و یك مقاله در سمینار خارجی و تالیف سه عنوان كتاب را در كارنامه خود دارد.
چهارمین مهندس برتر حوزه كشاورزی و منابع طبیعی مهندس 'مهدیقلی میار' كارشناس رشته صنایع غذایی است. اصلاح نژاد و به گزینی ماهیان مولد غزل آلا و تولید تخم چشم زده اصلاح نژاد شده قزل آلا، استفاده از فناوری روز جهان برای افزایش تولید ماهی در واحد سطح ، استفاده از سیستم های اكسیژن ساز برای كاهش مصرف آب ، ترجمه دو كتاب ، دریافت لوح تقدیر از رییس جمهور وقت به عنوان پرورش دهنده نمونه ماهی كشور در سال 82 و دریافت لوح تقدیر از ریاست سازمان دامپزشكی كشور به عنوان واحد نمونه دامپزشكی در سال 91 و 92 برخی از خدمات برجسته وی است.
دكتر'حسین بشارتی' دارای دكتری رشته بیولوژی خاك پنجمین مهندس برجسته است. ثبت اختراع دانش فنی تولید كود زیستی گوگردی، كسب رتبه دوم پژوهش های كاربردی در بیست و هشتمین جشنواره بین المللی خوارزمی ، انتشار 74 مقاله در مجلات علمی و پژوهشی فارسی و 21 مقاله در مجلات خارجی، ارائه 93 مقاله در سمینارهای داخلی و هفت مقاله در سمینارهای بین المللی، تالیف شش عنوان كتاب ،دریافت جایزه و لوح تقدیر از سازمان یونسكو، رییس جمهور وقت و كسب رتبه در جشنواره بین المللی خوارزمی در سال 93 از جمله اقدماتی است كه در كارنامه وی به ثبت رسیده است.
دكتر 'كوروش اسد سنگابی' كارشناسی ارشد رشته مهندسی كشاورزی ششمین مهندس برتر حوزه كشاورزی و منابع طبیعی بود كه امروز تجلیل شد.مجری بزرگترین پروژه تثبیت شن های روان كشور با وسعت دو هزار هكتار از سال ٨١ تا ٨٣، تولید گوگرد مایع برای اولین بار در كشور در سال ٩٥، تولید كننده تركیب ضد سرمازدگی در كشور، اجرای طرح پایلوت در مناطق مختلف برای ترویج استفاده از كودهای الی و زیستی برای تولید محصولات سالم، كارآفرین برتر كسب و كار بزرگ و چهره برگزیده اولین گردهمایی كارآفرینان كشاورزی ایران در سال ٩٣ و دریافت جایزه و نشان ملی تعهد و توانمندی دو ستاره مدیریت فناوری و نوآوری ایران از كمیته راهبردی جایزه ملی مدیریت و نواوری و انجمن مدیریت فناوری ایران در سال های ٩٥ و ٩٦ برخی اقداماتی است كه در كارنامه خود دارد.
علمی**9014**2038**1440