۱۶ اسفند ۱۳۹۶،‏ ۹:۰۷
کد خبر: 82854327
۰ نفر
درخشش نمایندگان فوتبال ایران در هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا

تهران - ایرنا - تیم های فوتبال پرسپولیس و ذوب آهن در هفته سوم لیگ قهرمان آسیا مقابل حریفان اماراتی خود به پیروزی رسیدند و استقلال و تراكتورسازی در جدال با حریفان قدر خود از همین كشور به تساوی دست یافتند تا عملكرد خوب سرخ آبی ها، آنها را صدرنشین گروه های سوم و چهارم در پایان مرحله رفت این رقابت ها كند.

هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا روزهای دوشنبه و سه شنبه 14 و 15 اسفندماه برگزار شد و در پایان دور رفت این مسابقات تیم های پرسپولیس و استقلال صدرنشین گروه های سوم و چهارم شدند. تیم ذوب آهن نیز در گروه دوم، مكان دوم را از آن خود كرد و تراكتورسازی در گروه نخست هر چند در انتهای جدول رده بندی قرار گرفت ولی موفق به كسب نتیجه تساوی ارزشمند در خانه الجزیره از این تیم اماراتی شد.
**گروه یك: الجزیره امارات، تراكتورسازی ایران، الغرافه قطر و الاهلی عربستان
تیم فوتبال تراكتورسازی در سومین دیدار آسیایی خود هر چند تیم الجزیره امارات را با تساوی بدون گل در خانه متوقف كرد، ولی با یك امتیاز كسب شده و بدون گل زده در دور رفت این رقابت ها در انتهای جدول رده بندی قرار گرفت تا با توجه به داشتن دو دیدار خانگی در مرحله برگشت،امیدهایش برای صعود به مرحله بعدی زنده بماند.
قرمز پوشان تبریزی در دیدار نخست خود مقابل الاهلی عربستان یك بر صفر شكست خورده و در دومین دیدار نیز برابر الغرافه قطر با شكست سنگین سه بر صفر نتیجه را واگذار كردند. البته هرچند فاصله امتیاز تراكتورسازی ها با تیم های الجزیره و الغرافه چهارامتیازی تنها سه امتیاز است و شاید الاهلی با 7 امتیاز بسیارامیدوار به صعود از مرحله گروهی باشد. اما نمایشی كه شاگردان«ارطغرل ساغلام» مربی تركیه ای تراكتورسازی از خود به نمایش گذاشتند، گویای یك تیم مدعی برای صعود به مرحله بعدی این رقابت ها نیست.
تراكتورسازانا در آخرین دیدار خود به رغم اینكه با تلاش بازیكنان و درخشش دروازه بان خارجی خود اجازه باز شدن دروازه را به حریف ندادند، ولی در مالكیت توپ حرفی برای گفتن نداشتند تا شیوه بازی ناامیدانه آنها انتهای جدول رده بندی گروه یك را برایشان به ارمغان بیاورد.
البته تراكتورسازی در رقابت های دور رفت میزبان حریفان خود نبود و تنها مجبور به میزبانی از الاهلی عربستان در كشور ثالث شد. اما در دور برگشت این مسابقات قرمزپوشان می توانند میزبان تیم های الغرفه و الجزیره در ورزشگاه یادگار امام تبریز باشند و شاید حضور پر شور هواداران به نماینده فوتبال كشورمان برای كسب نتیجه پیروزی و صعود به مرحله بعدی كمك كند.

گروه دوم: ذوب آهن ایران، الوحده امارات، الدحیل قطر و لوكوموتیو ازبكستان
نماینده اصفهانی فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا موفق شد در سومین دیدار خود با حضور هواداران پرشور فولاد شهر تیم الوحده امارات را دو بر صفر شكست دهد. سفید پوشان ذوب آهن در دیدار نخست خود مقابل تیم الدحیل قطر تن به شكست دادند ولی در دومین مصاف برابر لوكوموتیو تاشكند پیروز شده و سه امتیاز بازی را به خود اختصاص دادند.
شاگردان امیر قلعه نویی بر خلاف دو دیدار قبلی خود نمایش بهتری مقابل الوحده در این دوره از رقابت های لیگ قهرمانان ارائه كردند و در بیشتر دقایق بازی نیز صاحب توپ و میدان بودند كه به رغم داشتن چند فرصت مسلم گلزنی تنها دو بار موفق به باز كردن دروازه حریف اماراتی شدند.
تیم الوحده نیز با ثبت سومین شكست خود در دور رفت این مسابقات نشان داد كه حرفی برای گفتن نداشته و از شانس خیلی كمی برای صعود به مرحله بعدی این رقابت ها برخوردار است.
در دیگر دیدار این گروه تیم های الدحیل قطر و لوكوموتیو ازبكستان در شهر دوحه به مصاف هم رفتند كه نماینده فوتبال قطر موفق شد با نتیجه سه بر دو بر حریف ازبكستانی فائق آید و با كسب سه پیروزی در دور رفت و 9 امتیاز، صدرنشین گروه دوم شود. ذوب آهن و لوكوموتیو نیز به ترتیب با 6 و 3 امتیاز در جایگاه دوم و سوم قرار دارند و الوحده بدون امتیاز در انتهای جدول رده بندی ایستاده است.

گروه سوم: پرسپولیس ایران، الوصل امارات، السد قطر و نسف قارشی ازبكستان
پرسپولیس در هفته سوم این مسابقات موفق شد با برد روحیه بخش مقابل الوصل در ورزشگاه آزادی، كمی از خاطره تلخ شكست در شهرآورد 86 مقابل تیم استقلال را جبران كند. سرخپوشان در دیدار سنتی خود مقابل آبی ها پایتخت یك بر صفر شكست خوردند تا بالا بردن جام قهرمانی لیگ هفدهم فوتبال باشگاه های كشور تا سال 97 به تعویق بیفتد و برای جبران این شكست چاره ای جز پیروزی مقابل تیم الوصل نداشتند.
هواداران سرخ پوشان پایتخت نیز هرچند به مانند شهرآورد استقبال پرشوری در ورزشگاه آزادی از تیم محبوبشان مقابل الوصل نكردند؛ اما نمایش خوب و بی نقص شاگردان «برانكوایوانكوویچ» سبب شد آنها پس از این بازی آواز قهرمانی سرداده و به صعود پرسپولیس از مرحله گروهی لیگ قهرمانان امیدوار باشند. این در حالی است كه هر سه تیم پرسپولیس، السد قطر و نسف قارشی با دو پیروزی و یك شكستی كه در پایان دور رفت لیگ قهرمانان كسب كردند، در امتیاز 6 برابرند و تنها با توجه به تفاضل گل به ترتیب در رده اول تا سوم گروه سوم قرار دارند. الوصل نیز بدون امتیاز در انتهای جدول جای گرفته است.
در دیگر دیدار این گروه نیز تیم نسف قارشی با یك گل شكست را به تیم السد قطر تحمیل كرد تا صعود دو تیم از گروه سوم به مرحله حذفی مسابقات با اما و اگرها در رقابت های دور برگشت گره زده شود.

گروه چهارم: العین امارات، استقلال ایران، الهلال عربستان و الریان قطر
استقلال پس از نتایج ارزنده در لیگ برتر و لیگ قهرمانان و پیروزی شیرین و روحیه بخش مقابل رقیب دیرینه خود پرسپولیس در شهرآورد 86 ، درحالی به مصاف العین رفت كه قصد داشت انتقام شكست تلخ 6 بر یك را از این تیم اماراتی كه دوره قبل رقم خورده بود، بگیرد.
نماینده فوتبال كشورمان در سومین دیدار لیگ قهرمانان آسیا درحالی در نهایت مقابل تیم العین به تساوی دو بر دو رسید كه گویی «بن یعقوب» داور مالزیایی این دیدار تصمیمش را برای خاتمه دادن بازی به سود حریف عربی گرفته بود. زیرا این داور در دو صحنه به اشتباه و شاید نیز از روی عمد برای تیم العین اعلام خطای پنالتی كند. البته یكی از پنالتی ها را «حسین حسینی» سنگربان جوان و آماده استقلال در دو واكنش عالی به زیبایی مهار كرد. اما در پنالتی دوم مغلوب شد تا استقلال به رغم نمایش خیره كننده مهاجم سنگالی خود كه با به ثمر رساندن هر دو گل تیمش بهترین بازیكن زمین نیز شناخته شد، در اواخر این دیدار بازی برده را با تساوی عوض كند.
نماینده فوتبال كشورمان پیش رقابت با العین مقابل الریان قطر در دوحه به تساوی دو بر دو رسیده و الهلال عربستان را هم در مسقط عمان با یك گل از پیش رو برداشته بود.
در دیگر دیدار گروه چهارم دو تیم الهلال و الریان قطر به تساوی یك بر یك رضایت دادند.
به این ترتیب استقلال با پنج امتیاز صدرنشین گروه چهارم است و الریان و العین هركدام با سه امتیاز در جایگاه دوم و سوم قرار دارند. تیم متمول و مدعی الهلال عربستان نیز با دو امتیاز در انتهای جدول رده بندی ایستاده است.
دور برگشت لیگ قهرمانان آسیا روزهای 21 و 22 اسفندماه آغاز می شود كه نمایندگان فوتبال كشورمان در هفته چهارم این رقابت ها بار دیگر در دیدارهای برگشت باید به مصاف حریفان اماراتی بروند كه برنامه هفته چهارم به این شرح است:
**دوشنبه 21 اسفند ماه
الوحده امارات - ذوب آهن ایران ساعت 18 و 30 دقیقه
استقلال ایران - العین امارات ساعت 19

**سه شنبه 22 اسفندماه
تراكتوسازی - الجزیره امارات ساعت 16
الوصل امارات - پرسپولیس ساعت 18 و 45 دقیقه
شرح عكس خبر: «مامه تیام»(بالا چپ)، زننده دو استقلال مقابل العین، «فرشاداحمد زاده»( بالا راست) بهترین بازیكن دیدار پرسپولیس و الوصل و زننده یكی از گل های سرخپوشان، «طغرل ساغلام» (پایین چپ) سرمربی تیم فوتبال تراكتورسازی تبریز، «مرتضی تبریزی»(پایین راست) زننده دو گل ذوب آهن در دیدار مقابل الوحده امارات.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با كانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید
ورزشی**9029** 1701