شاخص‌های اصلی عدالت جنسیتی تصویب شد

تهران - ایرنا - شاخص های اصلی عدالت جنسیتی در جلسه ستاد ملی زن و خانواده به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری تصویب شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، این شاخص ها در جلسه ستاد ملی زن و خانواده بعنوان ملاكی برای سنجش اقدامات انجام شده در راستای بهبود وضعیت زنان و خانواده در نظر گرفته شد.
در این جلسه همچنین موضوع تقسیم كار ملی دستگاه‌های ذیربط در زمینه انجام آموزش‌های قبل، حین و بعد از ازدواج در راستای ارتقاء سطح فرهنگ و آگاهی‌ها در حوزه های حقوقی و مهارت های ارتباطی و نقش آفرینی زنان و مردان در خانواده نیز در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
همچنین در جلسه ستاد ملی زن و خانواده، طرح برنامه ملی ارتقای نشاط و تندرستی زنان و دختران كه مشتمل بر بخش های مختلف بوده و با هدف گسترش تندرستی و فعالیت های ورزشی نشاط آور در میان دختران و زنان اجرا خواهد شد، مورد بررسی قرار گرفت.
در این جلسه گزارشی از افزایش انتصاب مدیران زن در دستگاه‌های اجرایی پس از ابلاغ مصوبه رییس جمهوری مبنی بر اینكه تا پایان دولت دوازدهم باید 30 درصد از مسئولیت ها و پست های دولتی در اختیار بانوان قرار بگیرد، ارائه شد.
طبق این گزارش، پس از ابلاغ این مصوبه تاكنون 7 معاون وزیر و بیش از 46 مدیركل زن در وزارتخانه های مختلف بر اساس شایستگی‌ها و توانمندی‌های زنان ایرانی منصوب شده اند.
سیام**9314**1449