۱۴ اسفند ۱۳۹۶،‏ ۲۲:۲۲
کد خبر: 82852802
۰ نفر
تجليل از 11 مادر شهيد مدافع حرم رشت در صحن شورا

رشت - ايرنا - 11 نفر از مادران شهداي مدافع حرم رشت شامگاه دوشنبه در مراسمي از سوي اعضاي شوراي اسلامي اين كلانشهر در صحن شورا تجليل شدند.

به گزارش خبرنگار ايرنا، تجليل از مادران شهداي مدافع حرم رشت به منظور تكريم از مادران شهدا و فرارسيدن روز مادر از سوي شوراي اسلامي اين كلانشهر برگزار شد.
مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان گيلان در اين مراسم بيان داشت: نمي توانيم نقش پرافتخار مادران و همسران شهدا را در تاريخ پرافتخار كشورمان فراموش كنيم.
عبدالله پاكاري اظهار داشت: مادران و همسران شهدا در شكل گيري انقلاب، ادامه اين راه به ويژه در دوران هشت سال دفاع مقدس، پاسداشت ارزش ها و اصول انقلاب و دفاع از حريم اهل بيت نقش قابل توجه اي داشته و دارند.
وي با اشاره به 33 شهيده استان گيلان و حضور اين قشر در ميدان رزم خاطر نشان كرد: مهمتر از همه صبر و تحمل مادران و همسران شهدا پس از شهادت عزيزانشان است.
مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان گيلان با اشاره به ضرورت ترويج فرهنگ ايثار و شهادت بيان داشت: ترويج اين فرهنگ بيشتر از هر چيزي توانسته و مي تواند مشكلات كشور را مرتفع كند و بهترين شيوه در فرهنگ ايثار و شهادت توجه به يادگاران شهدا است.
وي در ادامه با بيان اقدامات خوب شورا و شهرداري كلانشهر رشت در حوزه ايثارگران و شهدا خاطرنشان كرد: در برگزاري مراسم ها، نام گذاري معابر، نصب تابلوها و يادمان شهدا اقدامات خوبي انجام گرفته است.
رئيس شوراي اسلامي كلانشهر رشت نيز با بيان اينكه اين مراسم به پاس احترام به مادران شهدا برگزار شده، اظهار كرد: البته برگزاري اين مراسم ها در مقابل ايثار و فداكاري مادران شهدا، ناچيز است.
سيد اميرحسين علوي خاطر نشان كرد: ما به ياد شما مادران شهدا هستيم، هر چند كوتاهي ما در رسيدگي به مسايل و امور مربوط به خانواده هاي شهدا زياد است.
وي با اشاره به اشك مادران شهدا در اين مراسم بيان كرد: با حضور شما فضاي معنوي در صحن شورا حاكم شده و اميدواريم كه حضور ارزشمند شما مادران شهدا در هر چه بيشتر نزديك شدن دل هاي اعضاي شورا براي پيشبرد امور، موثر باشد.
حامد عبداللهي فرزند شهيد و از اعضاي شوراي اسلامي كلانشهر رشت نيز در سخناني با بيان اين كه تنها انتظار خانواده شهدا حفظ احترام و گراميداشت ياد و خاطره شهداست، افزود: امروز دغدغه خانواده شهدا انتقال ارزش هاي شهدا به نسل هاي بعد است.
وي آسايش و آرامش امروز كشور را مديون رشادت و فداكاري هاي شهدا دانست و بيان داشت: تنها نبايد در مناسبت هاي خاص ، خانواده هاي شهدا را يادآوري كنيم.
احمد رمضانپور نرگسي برادر دو شهيد و از اعضاي شوراي اسلامي كلانشهر رشت نيز در اين مراسم سخناني درباره فداكاري هاي شهدا و ضرورت احترام و گراميداشت ياد و خاطره شهدا بيان كرد.
7286/2007

سرخط اخبار استان‌ها